Loňský rok byl pro sportovní halu u Koldomu důležitým milníkem. Po čtyřiceti letech fungování se na ni konečně „sáhlo". Při rozsáhlé rekonstrukci se výrazně proměnila zvenku i uvnitř. V interiéru se změny týkaly především sportovců, kteří se dočkali zmodernizovaných šaten, sprch či toalet. Zároveň hrají na novém povrchu.

Při slavnostním otevření několikrát zaznělo přání, že se snad ještě podaří dodělat zbytek. Z časových důvodů totiž zůstalo několik míst netknutých, zejména zázemí pro návštěvníky. Na ně se dostane letos. V hale dojde k rekonstrukci diváckých tribun, obložení hrací plochy, sociálního zařízení pro veřejnost pod jednou z tribun a bočního vstupu. Pracovat se bude i na kanalizaci.

Hala tak má před sebou další rušné léto. „Dělat se to bude od června do srpna. Už je vypsané výběrové řízení na zhotovitele," řekl Miroslav Otcovský, jednatel městské společnosti SPORTaS, která halu spravuje.

Za nejdůležitější a nejočekávanější lze bezesporu označit renovaci tribun. Výrazná proměna je ale nečeká. „Budou pak vlastně stejné. Uvažovali jsme o instalaci jednotlivých sedadel, ale nakonec jsme se rozhodli zůstat u současného provedení, takže se vymění prkna. To je to hlavní," pokračoval Miroslav Otcovský.

Na větší část rekonstrukce získá SPORTaS peníze od svého vlastníka, tedy od města. Radnice mu poskytne 3,4 milionu korun. Zbytek společnost doplatí ze svého rozpočtu. „Zatím nelze říct, kolik budeme doplácet. Záleží, za kolik se zakázka vysoutěží. Odhadujeme ale, že celková cena by mohla činit kolem 4,5 milionu," doplnil Miroslav Otcovský.