Poprvé byl zde zorganizován 13. února 2010. Od té doby se tisícovky obyvatel i návštěvníků města každoročně 13. února schází, aby ruku v ruce vytvořili symbolický řetěz kolem městského centra a zabránili tak neonacistům ve zneužívání tohoto smutného výročí. Odpůrci nacistického pochodu městem se v tento den scházejí i na dalších demonstracích.

Letošní zahájení akce Lidský řetěz je opět 13. února v 16 hodin na náměstí Neumarkt. Sem bude přenášen vzpomínkový obřad z kostela Frauenkirche. Na 17:15 je naplánován proslov německého spolkového prezidenta Joachima Gaucka.

Po něm přednese řeč starostka města Helma Orosz. V 18:00 se pak rozezní zvony drážďanských kostelů, což bude znamením pro všechny zúčastněné, aby se chytili za ruce k vytvoření lidského řetězu a symbolicky se tak spojili proti válce, rasismu a násilí.

Lidský řetěz začíná u radnice a prochází ulicemi Dr.-Külz-Ring, Wallstrasse, přes náměstí Postplatz, ulicí Sophienstrasse, kolem náměstí Theaterplatz a Schlossplatz, po mostu Augustusbrücke na pravou stranu Labe a na nábřeží Königsufer a po mostu Carolabrücke, kolem Nové Synagogy, ulicemi Schiessgasse a Ringstrasse opět před budovu radnice.

Akce se každoročně zúčastňuje 10 až 15 tisíc lidí. Výše jmenované ulice budou uzavřeny pro dopravu.