Úvod večera bude patřit Preludiu pro varhany od J. S. Bacha v podání varhaníka Michala Hanzala. Poté již zazní v provedení pražských operních solistů, za doprovodu překrásných kostelních varhan a také pěveckých sborů, nejznámější vánoční mše od J. J. Ryby Hej, Mistře…

Z řad pražských sólistů Národního divadla se představí japonská sopranistka Yukiko Šrejmová Kinjo, Lenka Kučerová alt, Martin Šrejma tenor a také mostecký rodák František Zahradníček bas.To vše umocní varhanní doprovod Michala Hanzala a zpěv spojených mosteckých sborů, které řídí dirigentka Eva Šimková.

Druhý sváteční koncert se koná na Sv. Štěpána, kdy se můžeme těšit 26. prosince od 16 hodin na tradiční Varhanní koncert. Zde zazní skladby od J. S. Bacha, W. A. Mozarta a J. Haydna v podání varhaníka Michala Hanzala. Tentokrát zahraje exkluzivně na malé i velké chrámové varhany.

V tento adventní čas jste tímto srdečně zváni na některý z vánočních koncertů a je jen na vás, zda také přijmete naše pozvání na tento nevšední hudební zážitek, či podlehnete „kouzlu obchodu".

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Městském divadle v Mostě a nebo přímo v den konání koncertu.

Drahoslav Rieger, pořadatel koncertů