„Obor je tříletý a je zakončen výučním listem," sdělil včera Mosteckému deníku ředitel střední školy Karel Vokáč. Výuka by začala 1. září 2014. Děti by se vzdělávaly v novém Polyfunkčním centru v Chánově, které vzniklo rekonstrukcí bývalého obchodního střediska a kde jsou dílny pro rekvalifikační kurzy.

První třída pro operátory se zřídí podle počtu odevzdaných zápisových lístků. Předpokládaný počet je 15 až 20 žáků. Náborové akce v základních školách potrvají až do února příštího roku.

„Pobočka technické školy by se tu hodila. Hlavně aby děti měly zájem a po vyučení práci," řekl dělník Ivan Peter z Chánova.

Podobný projekt před třemi lety kvůli nezájmu neuspěl. Tentokrát je na přípravu a motivaci více času. Organizace, které na vzdělávacím projektu spolupracují, chtějí třídu naplnit.

„Myslím si, že by se to mohlo podařit," sdělil Martin Nebesář, ředitel obecně prospěšné společnosti Dům romské kultury, které polyfunkční centrum patří. Podle něj by mohl nábor oslovit i žáky bydlící v mostecké Stovce, která je také řešenou sociálně vyloučenou lokalitou. Tím by se šance na zaplnění třídy zvýšili. Rodiče mají pochopit, že jejich dětem základní škola nestačí a že k práci potřebují kvalifikaci. „My uděláme první krok, vše ostatní je na nich," uvedla ředitelka chánovské školy Monika Kynclová.

Výuku všeobecných předmětů v pobočce zajistí místní pedagogové, výuku odborných předmětů a praxe učitelé střední školy, kteří by do Chánova dojížděli podle rozvrhu.