„Před časem sem dal někdo ke kraji cesty palety. Díky tomu se tu dá chodit skoro jako po chodníku,“ říká s velkou dávkou ironie třiačtyřicetiletá Iva Knopfová. V poslední ulici ve městě, která byla dříve součástí starého Mostu, sice nebydlí, ale několikrát do roka používá garáž na konci ulice.
A vyhrnovat nohavice a kličkovat mezi hlubokými kalužemi bude i v příštím roce.

Rekonstrukce ulice se s největší pravděpodobností dělat nebude. Není to v městském rozpočtu schváleném před dvěma týdny zastupiteli. Vedení města říká, že o problému ví. Ulice se ale kvůli nedostatku peněz upraví asi až při další etapě revitalizace krajiny v okolí napouštěného jezera Most – tedy někdy v příštím desetiletí.

Ulice se možná změní po jejím uvažovaném napojení na chystanou silnici Most – Mariánské Radčice, která povede kolem řeky Bíliny a jezera a dotkne se odloučené průmyslové a obytné zóny.

„Bude velmi výhodné vytvořit propojení mezi touto ulicí a novou silnicí,“ řekl primátor Vlastimil Vozka. Rekonstrukce bude podle něj náročná. „Není to tam jednoduché,“ řekl. Kromě rozsáhlého stavebního zásahu bude nejprve nutná dohoda vlastníků pozemků. Jasno by mohla přinést již zpracovávaná studie, která v rámci mezinárodního projektu řeší možnosti využití a další revitalizaci okolí jezera včetně ekonomických propočtů.

Oldřich Hájek, Martin Vokurka