V mosteckém babyboxu se v neděli objevil první novorozenec. Do babyboxu umístěného v areálu mostecké nemocnice v odpoledních hodinách někdo odložil holčičku. Ta se tak stala již pátým novorozencem, odloženým do babyboxů, které společnost Krajská zdravotní umístila do všech pěti svých nemocnic v Ústeckém kraji.

„Do schránky byl novorozenec odložen v neděli v odpoledních hodinách. Dívka s nižší porodní hmotností je v současné době v intenzivní péči zdravotníků dětského oddělení. Ludvík Hess, zakladatel babyboxů dal dívce jméno Marcelka,“ uvedl tiskový mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Holčička je již padesátým sedmým dítětem, nalezeným v babyboxech českých nemocnic.

„Babybox v nemocnici v Mostě je v pořadí posledním instalovaným zařízením svého druhu, z celkového počtu pěti babyboxů, které společnost Krajská zdravotní v rozmezí dvou let umístila ve svých nemocnicích,“ doplnil Vondra. Před týdnem byl do babyboxu Krajské zdravotní odložen novorozenec v Teplicích.

Babybox je vyhřívaný inkubátor, který nabízí ženám v tíživé životní situaci možnost anonymně odložit dítě, aniž je ohrozí na životě či zdraví. Odložení dítěte do babyboxu je legální a rodičce za to nehrozí trest. Ihned po vložení dítěte je automaticky odeslána zpráva o otevření schránky.