Muž, zadržený včas policií, měl na autě před budovou radnice protestní transparenty s nápisy „Proti zneužívání úřední moci. Proti lžím magistrátu. Proti útokům na mé děti.“

O události si můžete přečíst ZDE.

„Muž chtěl tímto zcela zbytečným a nebezpečným způsobem získat sociální dávky pro sebe a své děti. Dávky mu ale nebyly odmítnuty, naopak byl pracovnicemi sociálního odboru poučen, které doklady má doložit a jak má postupovat, aby mohl dávku získat,“ uvedl včera magistrát v tiskovém prohlášení. V něm se dále uvádí, že muž místo uposlechnutí rad zaparkoval druhý den před úřadem auto a poléval se benzinem.

Úřad potvrdil, že muž nemá zaměstnání. „Město mu ho nabídlo, on to ale odmítl. Má problémy s bydlením, ale žít na ubytovně, kterou mu město nabídlo, také odmítl, protože by musel dodržovat řád. Muž je navíc dlužníkem, jen na nájmu dluží více než 100 tisíc korun,“ sdělil úřad. „Protože se ale stará o své děti a nadále se o ně starat chce, hledá magistrát způsoby, jak mu pomoci. I tady však platí, že je třeba dodržovat zákony a pro získání sociální dávky splnit zákonné podmínky,“ uvádí se v prohlášení. Sociální pracovnice podle úřadu vysvětlovaly a nabízely muži řešení, která by mu umožnila řešit situaci, ale marně. Úřad tvrdí, že je nutné dodržovat zákonný postup v každém případě. „Kdo má problémy s vyplněním žádostí či neznalostí postupu, může se obrátit na sociální pracovníky magistrátu, kteří mu pomohou,“ sdělila mluvčí úřadu Alena Sedláčková. Nebezpečnou situaci mostečtí strážníci a policisté bravurně zvládli, tlumočila názor radnice.