VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřednice chce žalovat mosteckou radnici

MOST - Spor mezi propuštěnou Dagmar Konopáskovou a mosteckou radnicí zřejmě skončí u soudu

30.10.2007
SDÍLEJ:

Dagmar KonopáskováFoto: DENÍK

 

 

Most/ Dlouholetá úřednice mosteckého magistrátu Dagmar Konopásková je odhodlaná čelit u soudu nejvlivnější instituci na Mostecku. Třiaačtyřicetiletá žena trvá na tom, že v září dostala výpověď v rozporu se zákonem. Podle Konopáskové její výpověď prosadila neoprávněně tajemnice magistrátu Františka Levá, která si měla s úřednicí vyřídit osobní spory. O propuštění Konopáskové přitom rozhodla městská rada v rámci organizačních změn, plánovaných už na jaře. Radní i tajemnice odmítají pochybení.

"Připravuji s právníkem žalobu na neplatnost výpovědi," sdělila včera Deníku Konopásková, která pracovala na magistrátu sedmnáct let, z toho čtyři roky ve funkci vedoucí již zrušeného organizačního oddělení. To mimo jiné poskytovalo servis politikům.

Podle Konopáskové došlo pouze k přejmenování její funkce a nově zřízené místo vedoucí úseku servisu bylo nabídnuto její podřízené. Úřednice je přesvědčena, že radnice jednala protiprávně. Odvolává se i na písemný protest části úředníků magistrátu, kteří se na její obranu postavili.

Tajemnice Levá včera vyloučila osobní zaujatost při přípravě organizačních změn. Podle ní je výpověď Konopáskové právně v pořádku. "V žádném případě se nejedná o vyřizování osobních účtů," řekla Deníku tajemnice, úkolovaná radou města.

Konopásková žádala politické vedení města o prošetření výpovědi, ale neuspěla. "Jsem přesvědčena, že jde o profesní likvidaci mé osoby," prohlásila Konopásková minulý čtvrtek při diskuzi občanů na veřejném zasedání zastupitelstva. "Vyčerpala jsem všechny dostupné prostředky jak situaci řešit v rámci úřadu, obrátím se na jiné orgány," uvedla.

Primátor Vlastimil Vozka označil soud za jediné správné řešení. "Jedná se o pracovně právní záležitost, která podle mého názoru nepatří na jednání zastupitelstva," sdělil primátor. "Nemám nic, co bych k této polemice dále řekl," dodal. Vozka uvedl, že při prošetření celé záležitosti pochybení neshledal. "Vylučuji, že organizační změny mají jakýkoliv politický podtext," řekl.

Podle Konopáskové se vedení města její stížností nezabývalo, jak mělo. "Mám písemné důkazy o šikaně a diskriminaci, které poskytnu soudu," sdělila Konopásková. O oprávněnosti výpovědi a smyslu organizačních změn pochybovali i někteří zastupitelé ODS, ČSSD, SNK a Vlastimil Balín z KSČM.

Deník se kauze Konopásková versus Radnice věnoval už před třemi týdny.

Přeskupení úředníků v kancelářích tajemnice magistrátu a primátora Mostu není protiprávní, řekl tehdy Deníku náměstek primátora Luboš Pitín (SMM). Odmítl nařčení opozice, která v září mosteckou vládu obvinila s porušení zákona a možné šikany. Podle Pitína radní optimalizovali fungování kanceláří, aniž by porušili legislativu.

"Je to standarní organizační změna," uvedl pro Deník náměstek. "Máme stanovisko právníka a nález ústavního soudu, který dává městu právo vytvářet si organizační strukturu úřadu tak, jak uzná za vhodné," dodal.

Radní 20. září zrušili organizační oddělení a oddělení vnitřních a vnějších vztahů magistrátu. Většinu zaměstnanců převedli do nově vzniklého úseku servisu a úseku asistenta primátora. Změna platí od 1. října. Opozice pochybuje o její oprávněnosti, nechápe i propuštění vedoucí organizačního oddělení magistáru Dagmar Konopáskové.

Zastupitelé ODS a ČSSD reorganizaci napadli 27. září při bouřlivé diskuzi na veřejném zasedání mosteckého zastupitelstva.

"Je to protizákonné usnesení, děláte si co chcete," volal na radní ze svého místa opoziční zastupitel Jiří Šulc (ODS).

Podle Šulce má rada města právo likvidovat oddělení, nemůže ale dělat rozhodnutí, která nemají oporu v zákoně. Šulcovi vadí zavádění úseků. Na magistrátu přitom už dlouhou dobu pracuje úsek interního auditu. .

Vlastimil Balín (KSČM), který jako jediný s komunistů nepodepsal koaliční smlouvu mezi SMM a KSČM, přesto navrhoval, aby rada své rozhodnutí pozastavila. "Nemám všechny informace," prohlásil Balín.

"Nově zřízené místo vedoucí úseku servisu, kdy víceméně došlo pouze k přejmenování mé funkce, bylo nabídnuto mé dosavadní podřízené," sdělila Konopásková, která na úřadu pracuje 17 let a vedoucí pozici zastávala od roku 2004. V prohlášení na zasedání zastupitelstva oznámila, že ji hrozí profesní likvidace.

"Máme zákoník práce, jehož novela obsahuje pojem šikana. Doporučuji paní Konopáskové, v případě, že má pochobnysoti, aby se obrátila na právníka," řekl zastupitel Karel Novotný (ČSSD). "Připadá mi to, že se rada snaží zbavit nejschopnějších lidí na magistrátu. Je mi to líto. Předpokládáme, že paní Konopásková nenechá tento problém jen tak být a my samozřejmě také," sdělil Pavel Kouda (ČSSD). Radní před víkendem uvedli, že Konopásková si ještě výpověď nepřevzala výpověď a na nemocenské.

Reorganizaci úřadu, chystanou několik měsíců, doporučila na politickou objednávku pracovní skupina složená z vedoucích odborů magistrátu včele s jeho tajemnicí magistrátu Františkou Levou. Od 1. října má magistrát 344 zaměstnanců. Celkem osm pracovních míst vzniklo na odboru dopravy a komunálního hospodářství a odboru správních činností. Navýšení si podle radních vyžádala nová agenda a zákony. "Změny by měly být posuzovány komplexně," vzkázala opozici náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

 

30.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Nákupčí 20 000 Kč

Specialisté v oblasti prodeje, nákupu, marketingu a styku s veřejností ACCOUNT MANAŽER. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ACCOUNT MANAŽER, NÁPLŇ PRÁCE:, - koordinace projektů v tuzemsku i zahraničí, - zajištění průběhu zakázky, včetně organizace práce, materiálu, dokumentace, - zajišťování komunikace s dodavateli, odběrateli, - pravidelná kontrola objednávek a nabídek, - vedení administrativy, personální agendy projektu, - uplatňování firemních procesů, POŽADUJEME: , - SŠ vzdělání (VŠ vzdělání nebo vzdělání strojírenského zaměření výhodou) , - praxe na obdobné pozici výhodou , - pokročilá znalost německého jazyka slovem i písmem, znalost anglického výhodou, - řidičský pr. sk. B (aktivní řidič) , - prezentační, řídící a komunikační dovednosti, tvořivost, ochota přejímat zodpovědnost, obecně kladný přístup k lidem, , - znalost práce na PC (Office, internet), - samostatnost, pečlivost, - vysoké pracovní nasazení, loajalita k firemním zásadám, image osobnosti, zachování mlčenlivosti ve vztahu k důvěrným informacím, především obchodním, ekonomickým, personálním a mzdovým, - aktivní přístup, ochotu cestovat a učit se nové věci, - komunikační, obchodní a analytické dovednosti, HLÁSIT SE: Skuhrovcová Veronika Bc., tel.: 734 753 095, e-mail: v.skuhrovcova@strl.cz, osobně po telefonické domluvě. Pracoviště: Strojírna litvínov spol. s r.o., Na Pavlu, č.p. 2155, 436 01 Litvínov 1. Informace: Veronika Skuhrovcová, +420 734 753 095.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební technik 20 000 Kč

Stavební technici provozní TECHNIK - MONTÁŽ PRO OBLAST MOST. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK - MONTÁŽ PRO OBLAST MOST, Požadujeme: , - Obor elektro-slaboproud, případně informatika a bezpečností systémy, učební obor elekrto ukončený maturitní zkouškou. , - Praxe v oboru min 2 roky , - Orientace v HTML, IP, TCI/IP, na trhu komponentů bezpečnostních a slaboproudých systémů. Znalost práce s PC na úrovni (microsoft office), ŘP sk. B - aktivní řidič. Komunikativnost, samostatnost, spolehlivost, loajálnost, bezúhonost, časovou flexibilitu, organizační schopnosti, schopnost vedení týmu., Pracovní náplň: , - Plánování realizace zakázek, technické posouzení poptávek a návrhů, příprava zakázek, zajištění materiálů, kontrola technické části nabídek, servis, opravy a údržby zařízení, jednání se zákazníky., Zaměstnanecké výhody: Odpovídající mzdové ohodnocení, zázemí v dynamické společnosti, práce s moderními technologiemi v profesionálním týmu, příjemné pracovní prostředí, možnost karierního růstu., HLÁSIT SE: Ulrych David, pouze e-mail: ulrych@kzsystem.cz, nebo kucera@kzsystem.cz. Pracoviště: Kz system s.r.o.-2, Moskevská, č.p. 14, 434 01 Most 1. Informace: David Ulrych, .

Obchod - Obchod Obchodní referent 20 000 Kč

Obchodní referenti KOORDINÁTOR ZAKÁZEK - STAVBYVEDOUCÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KOORDINÁTOR ZAKÁZEK - STAVBYVEDOUCÍ, - střední průmyslová škola stavební či odborné, - orientace v ceníků URS, - znalost software KROS, ASPE, - autorizace v oboru stavebnictví výhodou, - orientace ve stavebních zákonech, - samostatnost, flexibilita, spolehlivost, dobré organizační a komunikační schopnosti, - znalost práce na PC (Microsoft Office: Word, Excel, Outlook), , - řidické oprávnění sk."B", - upřesnění při osobním pohovoru, Zaměstnanecké výhody: % prémiové ohodnocení, jízdní výhody, HLÁSIT SE: Jitka Čiháková tel.: 413 034 124, email: european@european-sro.eu - zaslat životopis, osobně na adrese Obchodní 3, Most. Pracoviště: European s.r.o., Obchodní, č.p. 3, 434 01 Most 1. Informace: Jitka Čiháková, +420 413 034 124.

Výroba - Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků 15 000 Kč

Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků LAKÝRNÍCI A NATĚRAČI KOVŮ, KOVOVÝCH VÝROBKŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: LAKÝRNÍCI A NATĚRAČI KOVŮ, KOVOVÝCH VÝROBKŮ, Požadujeme:, - dobrý zdravotní stav, manuální zručnost, pečlivost a spolehlivost, - základní vzdělání, praxe výhodou, - Výpis z RT, Náplň práce: , - povrchová ochrana kovu, kovových výrobků, práce s chemikáliemi, práce ve výškách nad 10 metrů, - broušení, čištění a natírání kovů, Pracovní doba 7:00 - 15:00hod., HLÁSIT SE: Drach Vilen, tel.: 774 301 559 volat Po - Pá 9:00 - 14:00hod. , e-mail: ttt.neres@seznam.cz. Pracoviště: Ttt-neres s.r.o.-3, 434 01 Most 1. Informace: Vilen Drach, +420 774 301 559.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Noc s Andersenem. Ilustrační foto.

Noc s Andersenem láká děti do knihoven. Nouze o ně není

Mostecká liga malé kopané rozjede novou sezonu.

Mostecký malý fotbal startuje do sezóny 2018. Tentokrát se dvěma soutěžemi

Litvínov ocenil strážníky za dlouholetou službu

Litvínov - Deset a patnáct let už oblékají uniformu litvínovské městské policie strážníci Karel Holderik, Květoslav Lecjaks a Václav Sinkule.

Most upraví svůj Václavák, myslí i na chodce a kola

Most - Do roku 2030 se má zklidnit mostecká třída Budovatelů. Projektanti se zamyslí i nad parkováním.

Hokejisté na turnaji v Bílině pomohou postiženým dětem z Mostecka

Bílina, Most - Charitativní hokejový turnaj se uskuteční v sobotu 24. března od 6 hodin na zimním stadionu v Bílině.

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT