A to do bývalé budovy firmy Seta v Litvínově, kde začne Státní sociální podpora (SSP) se svými službami fungovat již v únoru až březnu příštího roku. V současné době sídlí státní podpora v komerčních prostorách Krušnohorském polikliniky v Mostě.

„Rozhodli jsme se pro přesun nejen z důvodů větších prostor, které bývalá budova firmy Seta nabízí. Ale i kvůli velmi častým stížnostem ze strany polikliniky. A to obzvláště v období vyplácení sociálních dávek, kdy je v budově velmi rušno,“ uvedl ředitel Úřadu práce v Mostě Oldřich Malý.

V nové budově SSP vznikne také informační a poradenské středisko –IPS, které bude nabízet například pomoc při volbě a změně povolání. „Víme, že základní školy v horách na Mostecku a žáci litvínovských škol nemají tolik možnost jako mostečtí se informovat na další možnosti studia. I proto chceme tuto službu zřídit i v Litvínově,“ vyjádřil se Malý. Informační a poradenské středisko nabízí rekvalifikační kurzy, materiály o školách a studijních oborech. Pracovníci IPS také poskytují poradenství jak se chovat při přijímacím řízení a jak postupovat při hledání zaměstnání.

Nové prostory SSP se prozatím připravují. Investice byla podle vedení Úřadu práce minimální. „Využili jsme stávajícího nábytku a kancelářského vybavení. Pouze jsme ho tedy přestěhovaly,“ dodal ředitel Úřadu práce v Mostě.

Nájemné v budově bývalé firmy Seta, kde nyní bude pracoviště státní sociální podpory, i s veškerými službami činí 70 000 korun měsíčně. „Je sice o něco vyšší než v poliklinice, ale jedná se o mnohem větší prostory. A kvůli častým stížnostem bylo nutné tuto situaci řešit,“ vyjádřil se Oldřich Malý.

V nových prostorách budou mít zázemí také pro kontrolory pracovní neschopnosti, kteří se zde mohou sednout než vyrazí na místo.