Nadaní studenti partnerské školy rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol převzali motivační stipendia v celkové výši 78 000 korun. Spolupráce Unipetrolu a Educhemu je součástí rozsáhlé podpory výuky chemie a dalších přírodovědných oborů na středních a vysokých školách. „Mám velkou radost, že můžeme odměňovat nejlepší studenty chemie za jejich studijní úspěchy a poskytovat jim rozsáhlou podporu v jejich dalším vzdělávání i praktickém uplatnění,“ říká personální ředitel skupiny Unipetrol Michał Chmiel.

„Spolupráce s Unipetrolem je skvělým příkladem propojení vzdělávacího systému s výrobní a podnikovou sférou,“ nechal se slyšet ředitelka Střední školy Educhem v Meziboří Helena Kripnerová.

Ilustrační snímek.
Fakulta pro lékaře v kraji nebude. Univerzita Karlova o pobočce neuvažuje

Finanční stipendia jsou udělována dvakrát ročně nadaným studentům, kteří splní stanovené podmínky, od studijního průměru přes účast v soutěžích až po reprezentaci školy. Samozřejmostí je také absence neomluvených hodin a kázeňských postihů.

Na motivační stipendia v celkové výši 78 tisíc korun dosáhlo ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 dvaadvacet studentů Střední školy Educhem. Mezi oceněnými studenty je například Jan Veselý, od září student čtvrtého ročníku, který získal nejvyšší možné stipendium 4 000 Kč díky třetímu místu ze Studentské vědecké konference, které se účastnil v loňském roce.