„V Unipetrolu v současné době čelíme generační výměně, kvůli které musíme aktivně hledat nadšené a vzdělané absolventy, kteří budou mít potenciál v budoucnu nahradit kolem 400 našich vysoce kvalifikovaných a zkušených zaměstnanců. Proto se zaměřujeme nejen na spolupráci s prestižní VŠCHT Praha, ale i s jinými středními školami s chemickým nebo technickým zaměřením," uvedl v tiskové zprávě Andrzej Modrzejewski, generální ředitel Unipetrolu.

Podle Karla Melzocha, rektora VŠCHT Praha, spolupráce s Unipetrolem trvá 14 let a přináší mimořádné výsledky. "Vybudovali jsme společné univerzitní centrum, realizovaly řadu popularizačních akcí, pracujeme na projektech pro střední školy a naši absolventi jsou ceněnými zaměstnanci na mnoha pozicích v Unipetrolu," sdělil rektor.

V rámci smlouvy Unipetrol podpoří pět projektů. Studenti získají asi 200 000 korun za nejlepší diplomové práce a za nejlepší studijní výsledky. V projektu Hodina moderní chemie zástupci VŠCHT vystupují na různých školách po celé České republice s interaktivní ukázkovou hodinou plnou pokusů. Mezi další společné projekty patří chemická olympiáda pro základní a střední školy nebo Letní škola středoškolských učitelů a Podzimní škola učitelů základních škol. V rámci studentské vědecké konference jsou každým rokem odměňovány nejlepší prezentace.

Unipetrol zaměstnává téměř 4 500 lidí. Ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v ČR.