Koncert byl vyprodán již čtvrt roku před jeho konáním, což svědčí o obrovském zájmu veřejnosti. Pro natěšené posluchače však nastaly perné okamžiky, když až do poslední chvíle nebylo jisté, zda se koncert kvůli nepříznivé předpovědi počasí vůbec uskuteční.

Pořadatelé, kterými byla agentura Morpheus Art Michala Maška a město Most, se ale nakonec rozhodli diváky nezklamat a podstoupit riziko a akci uskutečnit. Odměnou byla všem mimořádná atmosféra, která se linula celým koncertem až do samého finále.

Nejprve na koncertě zazněla slavná skladba Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob v podání legendárního houslisty Václava Hudečka. Tento cyklus virtuózních koncertů – Jaro, Léto, Podzim a Zima, zkomponovaný v roce 1725, patří k nejhranějším a nejoblíbenějším dílům klasické hudby. V kombinaci Hudečkovy umělecké zralosti a zkušenosti byl úspěch zaručen.

Ani deštivé počasí publikum neodradilo.Ani deštivé počasí publikum neodradilo.Zdroj: Morpheus Art

Jako speciální hosty si Václav Hudeček přizval i jazzovou legendu a multiinstrumentalistu Jiřího Stivína a renomovanou sopranistku Terezu Mátlovou. Ti ozdobili závěr koncertu svými výkony za doprovodu barokního souboru Barocco sempre giovane.

Osobnost a mistrovství Václava Hudečka zazářily naplno, svým pěveckým i fyzickým půvabem publikum však neméně okouzlila i Tereza Mátlová. Ta se řadí mezi zkušené a hojně obsazované pěvkyně, nyní například ztvárňuje roli Pucciniho Toscy ve wroclavské opeře. Přednesla Händelovu nesmrtelnou árii z opery Rinaldo Lascia ch'io pianga a virtuózní skladbu Agitata Antonia Vivaldiho.

Sopranistka Tereza Mátlová publikum okouzlila.Sopranistka Tereza Mátlová publikum okouzlila.Zdroj: Morpheus Art

Jiří Stivín exceloval v provedení Badinerie ze suity č. 2 od Johanna Sebastiana Bacha. Večer uzavřela jedna věta z Bachova dvojkoncertu pro flétnu a housle v podání obou hvězdných instrumentalistů.

Koncert plný barokních melodií na hradě Hněvín skončil bouřlivým potleskem, a ani déšť, který se přece jen ke konci koncertu dostavil, nezapomenutelný zážitek nezkazil.

Mohlo by vás také zajímat: Hrad Hněvín v novém: Mladistvá energie v srdci novogotiky sklidila cenu

Zdroj: Touch Branding