Sbírka dárků se rozjela v mosteckém obchodním centru Central ve čtvrtek 22. prosince dopoledne. „Na základě článku v Deníku o ukradených dárcích jsme se rozhodli zahájit sbírku pro děti z mosteckého dětského domova,“ informoval ředitel marketingu a komunikace Central Most Martin Malý.

Lidé už dárky přinášejí, připojily se také obchody z centra. Ty věnovaly například hračky, poukázky na obuv a oblečení. „Lidé mohou už dárky nosit. Pokud máte zájem darovat hračky, oblečení, obuv nebo například kosmetické balíčky, přineste je prosím k nám do Centralu,“ pokračoval Malý.

Ilustrační foto
Ukradl dětem Vánoce. Zloděj v Mostě odcizil vánoční dárky pro dětský domov

A co se vlastně v Mostě stalo? Vánoční dárky, které měly pod stromečkem najít děti z domova v Mostě, vzal dosud neznámý lapka. Ukradl je v noci z pondělí 19. na úterý 20. prosince ze zaparkovaného auta. Zloděje neodradila ani všudypřítomná ledovka, násilím se dostal do auta v ulici Pionýrů.

„Z vozu odcizil spoustu vánočních dárků, které byly určeny pro děti z mosteckého dětského domova,” uvedl policejní mluvčí Václav Krieger. Zloděj tak málem dětem zkazil vánoční radost. „Z vozidla mělo zmizet několik fotbalových míčů, dětská koloběžka a odrážedlo, autodráha, penály, oblečení a mnoho dalšího. To vše za několik tisíc korun. Policisté na případu začali intenzivně pracovat,” pokračoval policejní mluvčí.

Za vloupání hrozí lapkovi až dva roky ve vězení. Policie hledá svědky. „Pokud byste měli jakékoliv informace, které by policistům pomohly, neváhejte se obrátit na Obvodní oddělení Most nebo zavolejte na linku 974 435 100,” dodal Václav Krieger.