„Mělo se jednat o rozšíření parkovacích míst, ale jak je vidět, vyhazují se peníze z městské pokladny,“ stěžuje si Saša z Mostu, který redakci na změnu upozornil. Za pravdu mu dali další obyvatelé, které Mostecký deník oslovil, včetně některých prodejců, kterým během přestavby musejí zákazníci parkovat jinde.

„O zrušení tolika parkovacích míst jsme nevěděli. S námi nikdo neřešil ani to, že se tu bude něco dělat,“ řekla místní obchodnice. 

Podle radnice je to nedorozumění. Hájí se tím, že cílem nebylo rozšiřování parkovacích míst. „Je to prvotně o úpravě veřejného prostranství. Nepřebudovávali jsme to tam s cílem navýšit počet parkovacích míst,“ sdělila zástupkyně primátora Hana Jeníčková. K celkovému poklesu míst pro auta by podle ní dojít nemělo, protože město chystá druhou etapu rekonstrukce, která změní dvory obytných domů směrem k ulici W. A. Mozarta. Tam budou nová parkovací místa. Dříve se o nich vedly dlouhé diskuze, protože část obyvatel nechce mít parkoviště pod okny.

Nová parkovací místa u mostecké Stovky zabrala trávník, ale vyhnula se platanům. Dříve se parkovalo šikmo na prostornějším okraji silnice. Počet míst klesl i kvůli novému přechodu pro chodce k tramvajové zastávce a novým stanovištím pro polopodzemní kontejnery na odpadky. Podle radnice bylo účelem změny zlepšení stavu veřejných prostranství. Uvádí to i zadání veřejné zakázky, kde se o navyšování počtu parkovacích míst nehovoří. Tato část rekonstrukce Stovky stála přes deset milionů korun.

Ne každému současný pokles parkovacích míst u Stovky vadí. „Jsem rád, že to tu vypadá lépe. Už to tu není taková opičárna jako dřív,“ glosoval změnu jeden z místních prodejců.

Letos se začne stavět u křižovatek Okružní a J. Ševčíka na sídlišti Liščí Vrch (Sedmistovky) parkoviště pro 130 aut (na snímku). Radnice včera vyhlásila veřejnou soutěž na realizaci. Parkoviště bude oplocené a hlídané městskou policií. Měsíční poplatek bude 400 korun (jako na městských parkovištích u Kosmosu, u hřbitova a v ulici Pionýrů).

S druhým, ale menším a již vznikajícím parkovištěm mají pomoci uvolnit neplacená místa na sídlišti přecpaném auty. Podle Hany Jeníčkové možná už končí éra výstavby větších parkovišť, protože vhodných míst už moc není a doba spíše spěje k vytváření parkovacích domů. Zástupkyně primátora se domnívá, že v budoucnu je třeba věnovat se více parkům a zkusit nové dotace, pokud budou. Jeníčková chce být u toho. 

V rozhovoru pro týdeník Homér uvedla, že chce opět kandidovat.