Městské parkoviště je ve správě městské policie. V sobotu v poledne na něm stálo 18 aut. „Zatím nemohou parkoviště hodnotit, protože tu parkuji jen deset minutami, je ale větší a je tu ostraha," řekl řidič Jiří Pecháček. Za výhodu také považuje, že platí méně než dříve. Měsíční poplatek je 400 korun, na soukromém parkovišti hlídaném kamerami byl 650 korun. Deset míst je vyhrazeno pro krátkodobé stání. „Poplatek je třicet korun na den," uvedla obsluha parkoviště sídlící v unimobuňce. Podle mluvčí strážníků Ilony Kozlové funguje jako stálá služebna městské policie, na níž se mohou lidé kdykoliv obracet.

Jedná se již o třetí městské oplocené parkoviště ve správě městská policie. První je v ulici Pionýrů a druhé v ulici F. Halase u hřbitova. V každém areálu je služebna. „Je to z toho důvodu, aby strážníci byli občanům nablízku, když potřebují a mohli s nimi své záležitosti v klidu vyřídit," sdělila mluvčí.

Most letos chystá pět větších parkovišť. V městském rozpočtu je na vybudování 278 míst vyhrazeno 20,5 milionu korun. Největším a nejdražším by mělo být parkoviště v ulici Okružní na sídlišti Liščí Vrch, kde se počítá se 129 místy a náklady ve výši 9 milionů korun. Za poloviční cenu má vzniknout 71 míst u budovy okresního soudu.

Další plochy pro několik desítek aut budou na okraji ulice J. Ševčíka na Liščím Vrchu, v ulici J. Seiferta mezi kasárnami a sportovní halou a u aquadromu, kde má být 22 míst vedle letního vchodu.

Město zřejmě zaplatí za parkoviště méně, než uvádí rozpočet, protože stavebnictví se nedaří, je méně zakázek a firmy v soutěžích nabízejí nižší ceny.