Vyhlídka, naučná stezka, bobová dráha či skiareál, ale i nejskvělejší zážitek nebo nejlepší akce a další počiny jsou ve hře o nejlepší novinku turistické sezony roku 2018. Výherce získá titul Krušnohorské Nej. Hlasovat je možné do konce června.

„Soutěž vyhlásilo sdružení partnerů v oblasti cestovního ruchu SPONA,“ přiblížila akci ředitelka Destinační agentury Krušné hory Eva Maříková s tím, že vítěz pak dostane možnost svůj počin v rámci celého Ústeckého kraje pořádně zpropagovat.

Hlasování probíhá na sociálních sítích nebo na webu krusnehory.eu. Možné je také poslat hlas e-mailem na adresu info@krusne-hory.org. Soutěž byla vyhlášena vůbec poprvé a pouze na české straně. „V příštím roce ji chceme rozšířit i za hranice do Saska. Ceny by pak při společném setkání všech nominovaných byly uděleny dvě,“ doplnila ředitelka destinační agentury. Výsledky budou známé v červenci.

Ilustrační foto - parovod
Plošná odstávka tepla letos v Mostě nebude

O zisk titulu se uchází dvanáct subjektů. Je mezi nimi vyhlídka elektrárny Ledvice na Teplicku, která je v provozu od dubna 2018 a návštěvníkům nabízí nádherný výhled do okolí z ochozu ve výšce 144 metrů na nejvyšší průmyslové stavbě v České republice.

„O návštěvu rozhledny je veliký zájem, je to pochopitelné, když je nejvyšší v České republice. Zatím přilákala více než osm tisíc zájemců o výstup a pohled z ptačí perspektivy na široké okolí elektrárny,“ informovala průvodkyně Dana Daňková.

Elektrárna Ledvice a vyhlídka:

V Lomu na Mostecku je novinkou roku naučná stezka připomínající zdejší zaniklá důlní díla. Vede městem, je dlouhá 11 km a má 15 zastavení. O titul se uchází také Offroad safari se svými stezkami uhlí, které nabízejí nevšední turistický zážitek s návštěvou povrchového dolu. Jedinečnou v celých Krušných horách je bobová dráha ve Sport areálu Klíny. Dlouhá je necelých 900 metrů, s převýšením 130 metrů. Soutěží také loni opět otevřená chata Barbora v Českém Jiřetíně na Mostecku.

Znovuzprovoznění Moldavské dráhy a první symbolické spojení mezi Moldavou a saským Holzhau, to je další z kandidátů na Krušnohorské „Nej“. Hlas mohou lidé dát také propagačnímu kreslenému videu Most. Nominován byl také skiareál Klínovec - Neklid - Boží Dar. Důvod? V loňském roce totiž došlo k propojení Klínovce s Neklidem a zároveň k přímému lyžařskému propojení s Božím Darem. Skiareál Klínovec tak rozšířil délku sjezdovek z původních 18 na 31,5 kilometru.

Kvetoucí sakury v Mostě
OBRAZEM: Most opět ozdobily něžné kvetoucí sakury

O hlas bojují také řemeslné a tvořivé dílničky v zámku Valdštejnů v Litvínově, informační turistické centrum Hornické krajiny Krušnohoří v Krupce nebo Thermálium v Teplicích, které od prosince 2018 láká na největší a nejteplejší bazény s čistě termální vodou v Čechách.

Nominované novinky

Vyhlídka elektrárny Ledvice
Naučná stezka Zaniklá důlní díla Lomu a Loučné
Offroad safari Stezky
Bobová dráha na Klínech
Chata Barbora v Českém Jiřetíně
Znovuzprovoznění Moldavské dráhy + I. symbolické spojení Moldava - Holzhau
Propagační kreslené video Most
Propojení skiareálů Klínovec Neklid Boží Dar
Řemeslné a tvořivé dílničky v zámku Valdštejnů v Litvínově
Informační turistické centrum Hornické krajiny Krušnohoří Krupka
Thermálium Teplice