Kdo si nezamluvil lístek do autobusu na Dlouhou Louku včas, mohl být v neděli velmi nemile překvapen! Všechna místa na setkání turistů a cykloturistů, které již po několikáté zorganizovalo město Litvínov, byla totiž beznadějně obsazena.

Na litvínovském autobusovém nádraží se to v nedělních dopoledních hodinách jen hemžilo cyklisty s naraženými přilbami a turisty s holemi na nordic walking. K vidění bylo i několik pejsků poslušně kráčejících na vodítku. I ti spolu se svými páníčky vyráželi objevovat krásy Krušných hor. „Doufám, že vydrží počasí, trochu se to kaboní," svěřila se s obavami cyklistka Hana Gabrielová a pohlédla k nebi, kde se tou dobou prohánělo několik šedivých mraků.

Přestože zájem byl velký, nemuseli ani ti největší opozdilci zoufat nakonec se místo našlo i pro ně. Devadesátka lidí všech generací tedy úspěšně vyrazila do hor. Na výběr měli hned několik různě dlouhých a náročných tras. Mezi účastníky túry byli i zástupci města místostarosta Milan Šťovíček a místostarostka Erika Sedláčková. Oba na parkovišti v Dlouhé Louce srdečně přivítali všechny přítomné a popřáli jim šťastnou cestu horami.

Obavy se naštěstí nenaplnily, počasí přálo a slunce provázelo turisty celou cestu. Ta rychle ubíhala pod nohama a nikomu nepřipravila nepříjemné překvapení. „Někteří sice trošku zabloudili, ale nakonec cestu našli a v pořádku dorazili až do cíle v hotelu Emeran na Klínech," okomentovala Dáša Wohanková z propagace města. Na úspěšné absolventy tam čekalo za odměnu něco dobrého na zub, čehož všichni s vděkem využili a vychutnali si guláš s chlebem nebo řízek s brambory. U jídla si sdělovali své zážitky a také trochu vzpomínali na minulá setkání. Po úspěšném aktivně stráveném dni se všichni spokojeně rozešli do svých domovů.

Sraz turistů a cykloturistů.Zdroj: DENÍK/Alena Herzánová

Sraz turistů a cykloturistů.Zdroj: DENÍK/Alena Herzánová

Turisté objevovali kouzlo Krušných hor.Zdroj: DENÍK/Alena Herzánová