K tragické dopravní nehodě došlo v úterý 6. září na silnici I/7, na západním konci obchvatu Loun. Po šesté hodině večer se tam srazila dvě osobní, jedno nákladní auto a dodávka. Komunikace Praha – Chomutov byla mezi 50. a 52. kilometrem zcela uzavřena. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, také záchranáři včetně vrtulníku. Policie vyšetřuje, jak a proč k nehodě došlo.

Nehoda se stala kolem 18:20 poblíž sjezdu na Louny - západ ve směru od Prahy.

Vyšetřování potrvá měsíce

Vyšetřování tragické nehody potrvá několik měsíců. ČTK to ve středu ráno řekla lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Příčiny by měly pomoci objasnit znalecké posudky.

"Na místě byl znalec z oboru silniční dopravy, v rámci vyšetřování bude potřeba zpracovat několik znaleckých posudků," řekla Střelcová.

Už dříve policie řekla, že jeden z osobních vozů vjel z nezjištěných příčin do protisměru.

Jednoho člověka transportoval vrtulník na traumacentrum ústecké Masarykovy nemocnice. Mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník upřesnil, že u spolujezdce z osobního auta bylo zranění hodnoceno jako středně těžké, lékaři měli podezření na zhmoždění břicha. Posádku druhého osobního auta rozvezly sanitky s lehkým zraněním do okolních nemocnic.

Nehoda se stala v místě, kde jsou dva jízdní pruhy a které je součástí nedostavěného úseku D7 (dříve rychlostní R7).

Místo vážných nehod

Silnice a také dálnice číslo 7 spojující Prahu a Chomutov je dějištěm vážných dopravních nehod poměrně často. Letos v březnu například u Panenského Týnce na Lounsku havaroval na namrzlé vozovce autobus se školáky, nehoda si vyžádala 47 zraněných, z toho 43 dětí. Zranění učitelky, řidiče a jednoho dítěte byla vážná. Mnohem tragičtější následky měla srážka z února 2008, kdy se na rychlostní silnici u Panenského Týnce střetly nákladní vůz, mikrobus a osobní automobil. Při jedné z nejtragičtějších nehod posledních let tehdy zahynulo osm dělníků z mikrobusu, kteří cestovali na noční směnu.

Jen o jednu oběť méně měla nehoda z října 2001, kdy se na obchvatu Loun střetla dvě osobní auta. V jednom cestovaly tři ženy, ve druhém voze rodina se dvěma dětmi. Přímo na místě zemřelo šest lidí. Žena, která svou nepozorností nehodu zavinila, podlehla svým zraněním o dva dny později. Větší počet obětí si na "chomutovské" silnici vyžádala také nehoda v prosinci 2004, kdy se u Postoloprt na Lounsku se střetl nákladní automobil s vozem Fiat Tipo, jehož řidič zřejmě dostal na namrzlé vozovce smyk. Ve fiatu zemřelo pět lidí. Tři oběti pak měla v září 2014 rovněž u Postoloprt hromadná nehoda dvou osobních a jednoho nákladního vozu .