„Trhy se tak znovu vracejí na náměstí, odkud byly přesunuty kvůli výstavbě Centralu Most a bytové rezidence Odeon,“ uvedla mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

Návštěvníci si mohou vybrat z bohatého občerstvení a stánkového prodeje. Nechybí tradiční velikonoční výrobky, vajíčka a květiny. Mezi návštěvníky chodí maskoti v převleku kuřátka a zajíce a dětem rozdávají bonbóny. Mnoho dětí ovšem nejvíce potěší ohrada s živými zvířátky. „Na každý z dnů, po které se jarmark koná, je připraven také kulturní program,“ dodala mluvčí magistrátu Alena Sedláčková. Stručný přehled toho, co se na náměstí děje, naleznete v infoboxu.

Ve středu zazněly hlasy dětských zpěváků ze sboru Korálek, ve čtvrtek vystoupila folková skupina Křáp, v pátek to bude jazzová Lola Band. Větší výběr bude o víkendu, kdy se představí Krušnohorská dudácká muzika, dětské taneční sbory ze základní umělecké školy a taneční orchestr Klub 49. V neděli se v rámci kuchařské show dozvíme, jak v kuchyni naložit s kaprem nebo amurem, poslechneme si například kapelu Trio PVP, český národní soubor Krušnohor nebo folkaře Hop Trop. Na Velikonoční pondělí přichystalo Centrum volného času již tradiční Mostecké rekordy a kuriozity.

Prodejci jsou se staronovým místem spokojení. „Oproti trhům u Repre chodí na První náměstí určitě více lidí,“ sdělila Deníku slečna u stánku s občerstvením. Všichni lidi ovšem spokojeni stejnou měrou nejsou. „Bohatší a útulnější byly trhy u Repre. Bylo to takové rodinné, na menším prostoru,“ svěřila se návštěvnice trhů Dagmar Kalianová.