Do centra Mostu se už v příštím týdnu vrátí pravidelný velký trh s potravinami, oblečením a spotřebním zboží. Bude opět každé úterý a letos začne 5. března. Stánky se objeví na třídě Budovatelů mezi Priorem a radnicí.

Následovat bude velikonoční jarmark na 1. náměstí, který začne 22. března a skončí 30. března. Návštěvníky čeká tradiční stánkový prodej, kolotoč, ohrada se zvířaty a doprovodný program s koncerty a divadlem. Vystoupí například dívčí skupina Lollipopz a místní pěvecké či taneční soubory.

Někteří lidé na jezeru Most už v předchozích letech kempovali.
Most řeší první kemp s chatkami. Má to být kvalita s výhledem na plachetnice

V Litvínově začne oslava Velikonoc 24. března jarmárečkem i dílničkami v areálu Zámku Valdštejnů a zábavou s trhem v zámeckém parku. Ve stejný den bude festival jídla na náměstí Míru, kde až do 30. března potrvá velikonoční jarmark, doplněný o duchovní program v kostele sv. Michaela Archanděla.

Také kulturní zařízení chystají do jara řadu akcí. První reprízu nové inscenace Krasosmutnění uvede ve středu 28. února mostecké divadlo, které uspořádá 16. března Divadelní ples. V centru Benedikt v Mostě vystoupí ve čtvrtek 29. února německá kapela Leaving Spirit hrající rock s prvky blues, country a jižanského zvuku a 11. března britská Brave Rival, což je bluesrocková a soulová skupina nominovaná na British Blues Award 2022.

Vlasatý zápas Litvínova se Spartou, kterému předcházela tisková konference nadace Nové háro a jejích patronů Jakuba Koháka a Marka Taclíka.
Šoumen Kohák si v Litvínově dobíral Taclíka: Moc vlasů nemá, já to dorovnávám

V mosteckém oblastním muzeu bude 29. února přednáška archiváře Jaromíra Tlustého o historii prohlížení stereoskopických snímků (Císařská panorama) a ve čtvrtek 14. března vernisáž výstavy obrazů malířky Sofie Švejdové.Litvínovská knihovna chystá na sobotu 9. března SWAP s výměnou věcí a na 18. března týdenní burzu knih. Tu uspořádá ve stejném termínu i mostecká knihovna.

Tohle vám možná uniklo: Velké muzeum uprostřed Mostecka má pozoruhodný plán. Chce oživit těžní věž

Zdroj: Martin Vokurka