Restaurace McDonald's v přízemí mosteckého Prioru byla uzavřena. Uvolněné prostory obsadí drogerie. Nový „mekáč" se do konce června otevře v nákupním komplexu Central, kam expandovaly další značky. Denně projde Centralem v průměru 14 500 návštěvníků.

„Central je lepší obchodní místo než Prior," řekl Mosteckému deníku Ladislav Jandouš, provozovatel McDonald's, který již delší dobu hledal moderní prostory.

Rychlé občerstvení amerického typu v Prioru bylo první svého druhu na Mostecku. Fungovalo od poloviny 90. let a mělo úspěch. Těžilo z výhodné polohy v nejrušnější části města. Zastaralý obchodní dům ze 70. let však bez velkých investic chátrá a potýká se s odlivem tradičních nájemců. Před třemi lety přišel o supermarket Billa. „Cítil jsem, že to chce změnu," uvedl Jandouš.

Nová provozovna McDonald's v Centralu bude mít kromě klasické pokladny pro placení v hotovosti také dva samoobslužné kiosky s dotykovou obrazovkou, na které si zákazník navolí druh občerstvení a elektronickou objednávku zaplatí kartou. S účtenkou si připravené jídlo vyzvedne u výdeje. Tento systém používá v ČR zatím jen malá část restaurací McDonald's. Objednávkový automat má už mostecké KFC.

Kromě McDonald's jsou v nákupním komplexu Central novinkou přestěhovaná a rozšířená prodejna Vineco Gurmet, obchod s oblečením značky Regatta a zejména centrum Sanaplasma pro odběr lidské krevní plazmy, která se používá k výrobě léků. „Od roku 2008, kdy se Central otevřel, máme nejvyšší obsazenost centra. Až na jednu výjimku jsou všechny jednotky v pasáži využívány nájemci," sdělila manažerka Centralu Markéta Wicherová.

TRENDY V MOSTĚ 13. června se zavřel Lidl. Už se bourá, do listopadu vznikne nový, ekologičtější, dvoupodlažní a se zákaznickým WC a přebalovacím pultem pro mimina. Čeká se i na projekt přestavby Repre, kde se má část komerčních ploch zachovat. Obnovuje se centrum Delta. Z výstavby obřího nákupní centra s parkovištěm pro 2 150 aut a novým fotbalovým stadionem, které mělo stát 1,8 miliardy korun, sešlo (více ZDE). Nerealizoval se velkoobchod se sportovními potřebami francouzského řetězce Decathlon, který měl stát poblíž Baumaxu. Obchodní park Most, který je nedaleko, má z devíti prodejných ploch čtyři neobsazené.