„Bylo to fakt hustý,“ svěřila se Deníku žákyně čtvrté třídy Gabriela Malá, která prošla všechna patra bludiště. Další ze školaček si novou atrakci také pochvalovala. „Je to super. Mně se hlavně líbí, jak je to interaktivní,“ řekla poté, co se ocitla zpátky na zemi. Manželský pár, který právě sešel dolů z rozhledny, prozradil, že výhled je opravdu nádherný.

Projekt Fun parku je jedinečný svou polohou v centru města, tím pádem i snadnou dostupností, a hlavně velikostí. Centrum je určeno pro všechny věkové kategorie od dětí přes teenagery až po dospělé a seniory. Bludiště je navrženo jako třípatrové s výškou do 10 metrů. Obsahuje 25 rozmanitých lanových překážek a 19 přestupových domečků.

„Osobně jsem si prošel a vyzkoušel všechny sekce bludiště. Třetí patro, jak je ten tunel, tak to už je něco. To už je adrenalin. Myslím si, že to není jen hra pro děti a mládež, ale že si to budou chtít vyzkoušet i dospělí,“ konstatoval náměstek mosteckého primátora Marek Hrvol.

Vyhlídka na město i jezero

Hned vedle bludiště stojí vyhlídková věž vysoká 26 metrů s točitým schodištěm. Z věže je výhled na centrum města a místní vrchy Hněvín, Širák a Ressl nebo Jezero Most. Takzvané 3D bludiště tvoří lávky zavěšené mezi kůly, na nichž jsou přestupové úseky. Lávky mají podobu spletitých lanových překážek a jsou ve dvou až třech patrech nad sebou.

Autorem studie lanového parku je moravská firma UniPark. Výstavba začala na podzim loňského roku, nová atrakce vyšla městskou pokladnu na zhruba 30 milionů korun. Bludiště je přístupné dětem od tří let, v areálu nechybí dětské hřiště a zázemí.

Radnice si od nové atrakce slibuje nejen zvýšený zájem o zábavu ze strany obyvatel města, ale i turistů. „Chceme dát obyvatelům i lidem z okolí další důvod k tomu, aby navštěvovali Šibeník a samotné město Most. Doufáme, že se budou návštěvníci bavit, a věříme, že veřejnost bude tuto zábavu vnímat pozitivně. Fun park je největší letošní investiční akcí města, co se týká zábavy pro místní a turistického ruchu,“ řekl mostecký primátor Jan Paparega.

„V posledních letech jsme poměrně často slyšeli, že projekty tohoto typu jsou jen snem na papírech. Jsem proto rád, že dnes vidím už postavený park, kde se všichni můžou bavit a využívat ho,“ doplnil náměstek primátora Hrvol.

O prázdninách bude mít Fun park otevřeno od pondělí do neděle od 10 do 19 hodin. Vstup do bludiště a na věž vyjde na 50 korun. Rodinné vstupné (2 + 2) stojí 120 korun, skupinové (10 a více osob) pak 30 korun na osobu. Samotný vstup na vyhlídkovou věž stojí dvacku. Provozovatelem Fun parku je Sportovní hala Most.