Podle lomské opozice fraška na úkor občanů, podle lomské vlády důsledek nefér útoků na městskou radu.

Politici měli řešit jen jeden závažný bod: místní školu, která přišla v krátké době o několik zaměstnanců včetně dvou ředitelek. O svolání zastupitelstva požádalo sedm zastupitelů to je zákonné minimum pro svolání. Chtěli zpochybnit legálnost změn ve škole, ale jejich kolegové je podpořit nepřišli.

„Dnešní bod programu, který se nemohl projednávat, se stane součástí dalšího zasedání. To se bude konat podle zákona do patnácti dnů," řekla Mosteckému deníku starostka Kateřina Schwarzová (Severočeši.cz)

Její kritici uvedli, že svolala jednání na ráno záměrně, aby dorazilo co nejméně lidí. „Zastupitelstvo by se mělo svolávat v čase v místě obvyklém. Tím je v Lomu 18. hodina," řekl zastupitel Marian Danczo (OMMO).

Městská rada se starostkou tvrdí, že v plánu byla prohlídka školy, pokud by opozici vysvětlení v sále nestačilo. „Ráno je pro návštěvu školy přece ideální. Večer je zavřená a bez zaměstnanců," sdělil radní Bronislav Schwarz (S.cz).

Josef Bozetický, manžel zastupitelky z KSČM, která dostala ve škole výpověď, radním nevěří. „Když je někdo kritizuje, tak je zle," řekl.

Řada obyvatel Lomu hádky neprožívá. „Já se o politiku nezajímám," řekla babička venčící psa u kostela. „Já ani nevím, kdo je na radnici," svěřil se další starousedlík.