Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova v pondělí zahájil opravu kolejí. Chce vyměnit 410 metrů kolejnic včetně pražců a podloží. Tramvajová doprava v úseku od litvínovské Citadely až k litvínovskému nádraží je zastavena. Tramvaje nahradila autobusová doprava. Včera již chyběly kolejnice v zatáčce Smetanovy ulice. Ta se nyní proměnila ve staveniště. Na místě pracuje několik dělníků, z křižovatky zmizely panely a úsek je pro chodce nebezpečný. Litvínovanům to ale nevadí, přes chybějící koleje normálně přecházejí.

Nebezpečí

Včera se přechod přes staveniště nevyplatil starší ženě. Ta, když přecházela přes místo, kde již kolejnice pracovníci odstranili, kvůli špatnému terénu upadla. Naštěstí nedošlo k vážnému zranění ale jen k odřeninám. Ženy si ihned všiml jeden z pracovníků, který jí přiběhl na pomoc. Ženu zvedl a dovedl ji na zastávku.

Příjemná jízda

Oprava kolejiště potrvá až do 12. srpna. Správka navazuje na podobnou loňskou akci, při které dopravní podnik nechal vyměnit dvě stě čtyřicet metrů kolejnic a šedesát metrů jejich podloží. Opravu kolejí firma několik let odkládala, aby ji dokázala sladit s majiteli komunikací a sítí. Po dokončení rekonstrukce bude podle ředitele Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Marcela Dlaska jízda příjemnější nejen pro cestující, ale i pro řidiče automobilů, kteří po kolejišti, tvořícím součást vozovky, jezdí. Litvínovany oprava kolejiště omezuje, ale vítají ji.

„To víte, že když nejezdí tramvaje, tak nás to omezuje, ale víme, že je to nutná oprava. Naštěstí můžeme využít autobusy,“ shodují se na zastávce litvínovští důchodci.

„Aby cestující pocítili komplikace v dopravě v minimální míře, byl zvolen termín v letních měsících, tedy v době letních prázdnin,“ sdělil ředitel Marcel Dlask.

Obchodníci

Méně zákazníků prý ale nyní chodí do stánku, který je přímo za kolejištěm.

„Od začátku opravy máme méně zákazníků, lidé totiž, když vystoupí z tramvaje, tak si jdou rovnou nakoupit. Starším lidem se to teď přeskakovat nechce,“ řekla včera tamní prodavačka Monika Střelková.