Tramvajovou dopravu na Mostecku mrznoucí déšť neovlivnil. „Nás se to nedotklo,“ řekl Mosteckému deníku Marcel Dlask, ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Okresu podle něj pomáhá příznivější mikroklima.

Pokud se situace zhorší a mrznoucí déšť začne ochromovat místní tramvajovou síť, podnik nasadí náhradní autobusovou dopravu. Zatím to nehrozí. Podle Českého hydrometeorologického ústavu se ledovka vyskytuje na většině území ČR, ale v Ústeckém kraji jen ojediněle. V úterý večer sice začalo sněžit, ale ve středu mají být přes den plusové teploty.  

Na Mostecku se v pondělí, kdy mrholení začalo, staly čtyři dopravní nehody. „Žádná z nich ale nesouvisela s námrazou,“ sdělila mluvčí policie Ludmila Světláková. V úterý ráno byl klid. „U Chrámců to ale klouzalo. Zdálo se nám, že to tam už sypali,“ sdělila řidička, která jela ještě za tmy autem do práce.

Policie už kontrolu ukončila

V 18 hodin skončila na Mostecku okresní dopravní akce. Řidiči se s kontrolami setkali v Mostě a Litvínově, Meziboří, Havrani, Braňanech, Klínech, Českém Jiřetíně, Nové Vsi v Horách, Louce, Lomu, Nemilkově,  Bečově, Bělušicích, Korozlukách, Sedleci a v dalších obcích okresu. „Zaměřili jsme se na zlepšení dopravní kázně na komunikacích a na snížení dopravních nehod, ke kterým dochází, když se řidiči plně nevěnují řízení vozidel a když nedodržují stanovenou rychlost,“ sdělila mluvčí policie Ludmila Světláková.

Výsledky policie zveřejní zítra.

Hlídky dopravního inspektorátu kontrolovaly i technický stav vozidel a zimní výbavu. Byly v místech, kde jsou dopravní značky Zimní výbava. "Tam vozidla do 3,5 tuny musí mít zimní pneumatiky s minimální hloubkou dezénu 4 mm  na všech kolech, vozidla nad 3,5 tuny zimní pneumatiky nebo pneumatiky M+S s minimální hloubkou dezénu 6 mm na všech hnaných kolech," upozornil dopravní inspektorát.