Maska je „procházkou" po historii litvínovského hokeje i průmyslu ve městě. Na jedné straně je podobizna legendárního Ivana Hlinky a jeho číslo a kolem pak jména významných osobností klubu, například Josefa Bruka, Jiřího Bubly nebo Miroslava Kluce. Na straně druhé je budova staré továrny a jména známých průmyslníků, kteří ve městě působili.

Hokejový nášupTři domácí zápasy za sebou teď čekají na hokejisty HC Verva Litvínov. V pátek proti Mladé Boleslavi (17:30), v neděli pak bude na programu repríza jarního finále play off s Oceláři Třinec (17:30) a v úterý odveta 1. kola play off Ligy mistrů s týmem Vídeň Capitals (17:00). Jak domácí trojboj pro Vervu dopadne?

Nechybí nápisy Cheza nebo Chemici, tedy přezdívky klubu. Nenápadné číslo sedmdesát symbolizuje dobu existence litvínovského hokeje, jedenáct hvězdiček tu značí, kolik let letos uplynulo od smrti Ivana Hlinky. Ten má svou stopu i na zadní části, kde je jeho výrok „Hlavně se z toho neposrat." Tajemný je Jaroslav Janus ohledně dvou symbolů – rtů a ementálu. „To je osobní," říká o nich Janus.

Masku mu vytvořil Milan Domanič. Byla to jejich vůbec první spolupráce. „Předchozí masky mi dělal David Gunnarsson, ale jemu to hrozně dlouho trvá," vypráví šestadvacetiletý gólman o designérovi, mezi jehož klienty patří třeba brankář New York Rangers Henrik Lundqvist.

Některé části masky jsou vytvořeny tak, aby působily poškozeně. Dva nápisy Milan Domanič nakreslil písmem, které ve tmě svítí. „Maska se mi hodně líbí. Mám na ni skvělé ohlasy. Akorát je škoda, že na ní při zápasech musí být reklama," doplňuje Jaroslav Janus, jenž brzy vytáhne také nové betony, vyrážečku a lapačku.