Do vody

V Mostě mohou školáci vyrazit o prázdninách do bazénu. „Každý rok máme na jarní prázdniny pro děti snížené vstupné,“ řekl ředitel mosteckého Aquadromu Miroslav Svoboda. Místo 75 korun za hodinu koupání tak žáci a studenti zaplatí o 40 korun méně. Výjimečně mohly děti do bazénu už v pondělí. „Aby mohly plně využít volných dnů, bude zrušen i sanitární den,“ informovala mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

Na jarní prázdniny se připravil také plavecký bazén v Litvínově. Otevřeno má od pondělí do pátkuy vždy od 10 do 20 hodin. Informovala o tom společnost Sportas, která zařízení provozuje.

Do zoo

V Ústí nad Labem, kde mají školáci prázdniny ve stejný týden jako v Mostě, je láká k návštěvě zoologická zahrada. „Celých devět dnů, tedy až do neděle 6. března, se mohou děti zapojit do akce věnované celoevropské kampani … na záchranu velkých primátů, tedy lidoopů a gibonů,“ popsala téma prázdninového programu mluvčí zahrady Věra Vrabcová.

Zoo připravila soutěž týkající se ústeckých orangutanů a gibonů. Každý příchozí školák dostane tiket, kam si může zapisovat informace a výsledky. V zoo je značená soutěžní trasa, kterou musí děti projít. „Po odevzdání tiketu čeká každého soutěžícího na pokladně dárek,“ dodala Vrabcová.

Na tábor

Prázdninové programy pro děti připravilo i Středisko volného času v Mostě. Pořádá v době jarních prázdnin dva příměstské tábory. Jeden probíhá v budově bývalého CVČ a na programu má výlety, návštěvu knihovny a kina nebo výtvarnou tvorbu. Druhý je organizován v budově 17. ZŠ a na programu je etapová hra Napříč kontinenty za 5 dní.

Na hory

Prázdninové dny lze strávit také na sjezdovkách. Velice pěkné podmínky pro lyžování, sluníčko, modré nebe či jízdné vedlejší sezóny slibuje Ski areál Klíny. Lyžování bez čekání ve frontách zase nabízí Ski areál v Českém Jiřetíně. Na svazích je od 30 do 70 centimetrů sněhu.

ČTK, Oldřich Hájek