V pátek 28. června dopoledne bude slavnostně uveden do provozu zbrusu nový a atraktivní Fun park na vrchu Šibeník v Mostě. Při zahájení provozu vystoupí David Luu, Marek Knytl se svou skate exhibicí, bude strongman show a parkour předvede Vova. Nový městský areál za 34 milionů korun bude mít lanové centrum s vyhlídkovou věží, dětským hřištěm a zázemím. Bude neoplocené.

Na betonovém plácku u hlavní přístupové cesty do centra nechalo město umístit první mostecké bezpečnostní cykloboxy pro krátkodobou úschovu osmi jízdních kol. Kóje mají elektronický zámek a dotykový displej pro ovládání dveří a vkládání jednorázového kódu, který si cyklista zvolí sám před každým použitím skříně.

„Očekáváme, že k 3D bludišti a vyhlídkové věži bude dost lidí jezdit na kole, a proto jsme připraveni přidat k cykloboxům ještě klasické stojany na kola,“ řekl náměstek primátora Marek Hrvol. Podobné cykloboxy město zajistilo i pro rekreační lokality Matylda a Benedikt.

Na Šibeníku se v rámci nového zábavního areálu otevře i dětské hřiště, které bude volně přístupné, a zázemí pro posezení a prodej drobného občerstvení. Hlídané 3D bludiště, které pojme najednou až 250 návštěvníků, bude sloužit od jara do podzimu a je součástí revitalizace parků v Mostě.Na hlavní stavby bude vstup přes turniket.