Duhový dav vyrazil po 12. hodině od Prioru, v poklidu prošel kolem radnice a na chvíli se zastavil na 1. náměstí, kde měl pořadatel krátký proslov. Poté dav obešel Central a vydal se po třídě Budovatelů k horní části sídliště Stovka. Odtud se vrátil podél parku Střed k Prioru, kde začal kulturní program s koncerty a besedami.

Na veřejný pořádek během průvodu městem dohlížely desítky policistů, včetně těžkooděnců. Ti například naproti Centralu vytvořili kordón mezi průvodem a demonstrujícími křesťany. „Nejsme proti nim a neodsuzujeme je. Přišli jsme jim ukázat cestu k záchraně,“ sdělili Deníku věřící s transparenty. Jeden z věřících volal na pochodující lesby, gaye, bisexuály a trans lidi, že Ježíš je zachrání. Duhový dav mu hlasitě odpověděl, že Ježíš nebyl homofob.

Policejní antikonfliktní tým na stejném místě uklidňoval na chodníku muže s kočárkem, který vulgárně křičel na hlučný průvod, protože mu probudil dítě. Dav, doprovázený reprodukovanou hudbou a provoláváním hesel, šel po chodníku. Policie nakrátko zastavovala dopravu jen na přechodech pro chodce.

V průvodu byli i lidé, kteří se nechtěli fotit. „Nezlobte se, bojím se o práci,“ sdělila Deníku jedna z aktivistek. Další účastnice měla na manifestaci děti. „Jsem tu hlavně kvůli lidským právům, která by měla být stejná pro všechny, tedy i pro naši rodinu,“ svěřila se 37letá Milena ze Žatce. „Mám děti s bývalou přítelkyní, která je jejich biologická matka. Tudíž vlastně nemám práva. S partnerkou žijeme odděleně a věčně se o děti dohadujeme. Prostě dost komplikovaná věc,“ dodala. Kdyby byli muž a žena, byl by prý problém úředně dávno vyřešený.

Most Pride se letos konal podruhé v historii. Je jediný svého druhu v Ústeckém kraji. Loni proběhl v poklidu, ale s řadou nenávistných komentářů na sociálních sítích. Policejní dozor během letošního průvodu byl větší. Nasazeno bylo i speciální monitorovací vozidlo.