Pro náš test jsme vybrali dámské záchody v lokalitách, které jsou nejvíce navštěvované lidmi, tedy: Prior, Central Most, eurozáchody pod magistrátem, nádraží, nemocnice a obchodní dům Tesco. Sledovali jsme nejen čistotu či vůni, ale i dostatek toaletního papíru, mýdla a něčeho na utření rukou.

Nejlépe jsou na tom podle testu Deníku toalety v v obchodním domě Central Most a eurozáchodky. V obchodním domě máte nejen dostatečný luxus v podobě toaletního papíru, mýdla či velkého zrcadla u umyvadla. Je tu hned několik kabinek, takže se vám nemůže stát, že by bylo všude obsazeno. A hlavně jsou tyto záchody zadarmo. Za použití eurozáchodků sice zaplatíte pět korun, ale za to máte všeho dostatek. Navíc po sobě nemusíte splachovat, čip s detektorem pohybu to udělá za vás.

Průměrně vypadají toalety v obchodním domě Tesco a na nádraží. Výhodou Tesca je, že u sebe nemusíte mít narozdíl od nádražních záchodků žádnou hotovost. U těchto záchodků je sice vidět, že se zde často uklízí, ale nepříjemný zápach už se asi překrýt nepodaří.

Nejhůře z našeho pohledu dopadly v testu toalety v mostecké nemocnici. S naším závěrem souhlasila i mostecká hygienická stanice. „Stav toalet pro pacienty nemocnice je opravdu neutěšený. Průběžně jednáme o nápravě. Vždy se po kontrole toalety umyjí, doplní a za několik dní je vše zase pryč. Je to dáno velkým volným pohybem lidí,“ uvedl MUDr. Josef Kočí, vedoucí protiepidemiologického oddělení.

Největší smůlu mají návštěvníci Prioru, záchodky už jsou totiž několik měsíců zavřené a v současné době se hledá nový nájemce.