Podle neoficiálních informací na trať vyběhlo či vyjelo 369 účastníků, mezi nimiž byly především děti základních škol. Jako první vyběhl na trať osmadvacetiletý Čechoameričan Josef Karas, obyvatel Obrnic, který je osmnáctý nejlepší vícebojař ve světovém řebříčku. Ve špičce s ním byl i další výborný atlet David Sazima.
Na místě si lidé mohli zakoupit trička, čelenky či přívesky s logem Běhu Terryho Foxe. Tím lidé přispěli na boj proti rakovině. Kolik peněz se podaří vybrat zveřejní magistrát v průběhu zítřejšího dne. V předešlých letech se dařilo vybrat od veřejnosti kolem 10 tisíc.
Trať pro běžce je 1,5 nebo 2 kilometry dlouhá. Běh účastníkům na chvíli znepříjemnil déšť. Akce je nesoutěžní, má však důležitý charitativní účel. Letošní ročník se poprvé běží v areálu Benediktu, dříve vedla trať kolem bývalého "Plecháče", na kterém se nyní staví obchodní a bytové centrum.
Po skončení běhu zde naleznete také fotogalerii. Další informace se dočtete ve středu 16. května v mosteckém deníku.
Historie Běhu Terryho Foxe se váže na životní příběh mladého Kanaďana, kterému byla v 18 letech amputována noha postižená rakovinou kosti. V bolestech a utrpení, které Terry prožíval a které viděl u ostatních pacientů, se zrodila touha překonat bezmocnost a podniknout něco, co by napomohlo boji proti této zákeřné nemoci. Rozhodl se běžet napříč Kanadou a uspořádat sbírku finančních prostředků na výzkum rakoviny. Po intenzívním tréninku a pečlivé přípravě se 12.dubna 1980 vydal z východního pobřeží kanadské provincie Newfoundland na trať "maratonu naděje". Za 143 dní uběhl 5565 km, denně absolvoval dávku téměř rovnou délce maratonské tratě. U Thunder Bay v provincii Ontario byl nucen svůj hrdinský maraton ukončit. Rakovina se rozšířila do plic a 28.června 1981 ještě ani ne 23letého Terryho přemohla. Terry Fox se zapsal do srdcí milionů Kanaďanů. Stal se národním hrdinou a z jeho "maratonu naděje" vznikla tradice, která velmi rychle pronikla i za hranice Kanady.Běh Terryho Foxe je významná sportovně společenská humanitární akce pořádaná v desítkách zemích světa a je možno jej charakterizovat jako součást moderního životního stylu spojeného s aktivním pohybem a tendencí nekouřit, protože na zdolání předepsané trati během je nutné se pravidelně připravovat. Tato akce dále symbolizuje trvalou podporu nádorové prevence tím, že poutá zájem veřejnosti na aktuální onkologickou problematiku. V osobě mladého Kanaďana lze dokumentovat sílu vůle člověka, který ač sám ohrožen, myslí na ochranu zdraví spoluobčanů.První symbolický Běh Terryho Foxe ("nultý ročník") zorganizovali zaměstnanci Kanadského velvyslanectví v Praze v roce 1992. Oficiální první ročník Běhu Terryho Foxe se uskutečnil v České republice v roce 1993. Hlavními iniciátory, propagátory a organizátory byli zástupci Nezávislého sportovního klubu Akademik a Ligy proti rakovině Praha, kteří úzce spolupracovali s Kanadským velvyslanectvím v Praze, které jménem Nadace Terryho Foxe zaštiťuje BTF u nás. Jmenovitě mezi zakladatele tradice BTF v ČR patří čechokanaďan Petr Remek, Česlav Vančura (NSK Akademik), Dr. Zdeněk Malý (VŠ) a Vítězslav Jandák (v roce 1993 radní hl. města Prahy).