„Dodržování pitného režimu je nutné. Denně by při takových teplotách, jaké panují v současnosti, měli lidé vypít až tři litry,“ řekl krajský hygienik v Ústí nad Labem Josef Trmala.
V pondělí 21. května v odpoledních hodinách také pracovnice Ekologického centra v Mostě zaznamenaly zvýšené hodnoty přízemního ozónu.
„Nebyl překročen průměr, ale jen limity, které jsou signálem k upozornění,“ sdělila Soňa Hykyšová, vedoucí Ekologického centra v Mostě. Přízemní ozón nejčastěji způsobuje dráždění v krku a působí také na sliznice. Pozor by si měli dávat především astmatici a alergici. „Nejúčinnější je krátce, ale intenzivně větrat místnosti,“ dodala Soňa Hykyšová. Největší radost z letních teplot mají obchodníci s pitím, stánkaři a majitelé supermarketů. Lidé si doma dělají zásoby tekutin a minerálních vod. „Nakoupila jsem si domů více balení vod, abych je měla přes ta vedra po ruce,“ řekla Mostečanka Ivana Jelínková a jistě není jedinou, která si v prodejnách kupuje větší zásoby minerálních vod.

Více se dočtete ve středu 23. května v mosteckém deníku.