Provozovatelé areálu Zadní Telnice na Ústecku tento týden vleky nepouštěli ve všední dny, rozjet by se měly opět až v sobotu. "Středisko je dočasně uzavřeno. Rozhodli jsme se tak proto, že nebyl zájem o lyžování v týdnu a také proto, že počasí je opravdu příšerné, je teplo a prší," informovali na facebookové stránce areálu. Pokud počasí dovolí, sezonu chtějí prodloužit i spuštěním sněhových děl. Nyní na sjezdovkách v Telnici leží mezi 29 a 30 centimetry vlhkého sněhu.

Prozatím jen večerní lyžování ve všední dny zrušili v lyžařském středisku Bouřňák na Teplicku. Kvůli oblevě ale nemohou upravovat sjezdovky, na kterých leží 35 až 75 centimetrů mokrého sněhu. V Klínech na Mostecku snížili ceny skipasů na jízdné vedlejší sezony. Na sjezdovkách leží mezi 20 a 30 centimetry sněhu. Kvůli dešti jsou zatím neupravené běžecké okruhy v okolí Klínů.

Menší střediska už vleky zastavila, čekají na lepší počasí. "U dolní stanice už je sněhu moc málo, proto je areál až do odvolání uzavřen. Pokud se změní podmínky, vlek se opět rozjede," uvedl provozovatel areálu v Jedlové na Děčínsku. Mimo provoz je také středisko Alšovka v Měděnci na Chomutovsku, na sjezdovkách zbylo jen 21 centimetrů mokrého sněhu.

Počasí ale lyžování příliš přát nebude ani v následujících dnech. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude v pátek oblačno až zataženo, postupně od severu místy se slabým deštěm nebo mrholením. Na horách má být tři až sedm stupňů Celsia. V sobotu meteorolog Radek Tomšů očekává skoro jasno až polojasno, ranní teploty mohou klesnout až k minus jednomu stupni Celsia, odpolední ale vystoupají až k sedmi až deseti stupňům.