Nespokojenost s hlasovací technikou vyvrcholila při nedávném hlasování o změně v orgánech města. Zastupitel Jan Slabý (ČSSD) prohlásil, že hlasoval zcela jinak, než elektronické zařízení zaznamenalo. Zastupitelé se proto chtějí vrátit k hlasování zvednutím ruky, tedy k takzvané aklamaci.

Mnozí se odvolávají na pochybení Scholy Humanitas, která novou techniku do auly, kde se zasedání zastupitelstva uskutečňuje, pořídila. „ Technika byla pořízena z prostředků školy. Avšak námi byla zakoupena ozvučovací technika a konferenční systém. Tedy mikrofony, do kterých politici hovoří a příslušenství. Samotný hlasovací systém zakoupilo město a to za padesát tisíc korun,“ vysvětlil ředitel Scholy Humanitas Ladislav Turbák.

Jak potvrdil i ředitel Ladislav Turbák, při hlasování je možné se splést. Hlavním problémem hlasovacího systému je totiž to, že nemá označená tlačítka a tak zastupitelé neví, které tlačítko je volbu pro, proti či zdržel se. Co které tlačítko značí si musí pamatovat.

Zařízení selhalo při důležitém hlasování o změnách v orgánech města. Na pochybení upozornil Jan Slabý zastupitele dopisem. V něm kolegům vysvětloval, že pravděpodobně omylem hlasoval elektronickým zařízením jinak, než aklamací. Rozdílné hlasování v tomto případě mělo být při odvolání Vladimíra Vopelky z funkce druhého místostarosty a jmenování Martiny Opatrné do rady města. Hlas Jana Slabého ovšem nebyl rozhodující a případná změna by nijak neovlivnila výsledek hlasování. Přesto se Slabý snažil, aby byla provedena změna zápisu z jednání zastupitelů. „Je pro mě nepřijatelné, abych měl v zápisu něco jiného, než co jsem deklaroval,“ prohlásil Jan Slabý.

Starosta města Milan Šťovíček se však nechtěl spokojit jen se změnou zápisu a navrhl, aby bylo hlasování prohlášeno za zmatečné a celé se opakovalo. S tím zastupitelé nesouhlasili. Ovšem jediné, na co zastupitelé přistoupili, bylo usnesení, ve kterém vzali připomínku Jana Slabého na vědomí.

Tento incident nebyl prvním problémem s novým hlasovacím zařízením. Zastupitel Petr Myšák (SNK-ED) upozornil na jeho nedokonalost na jednom z předešlých jednáních, když úmyslně hlasoval také zařízením svého stranického kolegy, který už jednání opustil. Zařízení hlasování za nepřítomného zastupitele bez problémů umožnilo.