Vládnoucí koalice SMM-KSČM, která letos vyzvala veřejnost k udržování pořádku, za omezení odmítá nést zodpovědnost. Pohrozila pokutou Technickým službám města Mostu.
Vedení města v létě potvrdilo Deníku, že do konce roku bude stát v Mostě druhý a lépe dostupný sběrný dvůr, aby se v ulicích neválelo tolik nábytku, ledniček a další velkoobjemový a nebezpečný odpad.
Radní se nyní obávají, že technické služby nestihnou dvůr podle smlouvy postavit. Radní už pověřili magistrát, aby se připravil na udělení pokuty v případě nedodržení termínu.
Firma obhajuje změnu plánu, smlouvu se pokusí dodržet. Přesný termín dokončení a otevření dvora ale ještě není znám. Odpad, který nepatří do popelnic, mohou zatím Mostečané dávat bezplatně pouze do jediného a špatně přístupného sběrného dvora u Rudolic, kam nevede chodník, nebo do velkých kontejnerů ve vybraných ulicích.

Problémy se zahájením výstavby druhého sběrného dvora přiznalo vedení města minulý pátek. Primátor Vlastimil Vozka oznámil, že technické služby požádali radu o prodloužení termínu. Radní pod pohrůžkou sankcí trvají na dokončení dvora k 31. prosinci. „Je to velmi vážné varování,“ prohlásil primátor. „Nebylo to zaviněno námi,“ reagoval pro Deník Petr Klimecký, ředitel technických služeb. Firma musela kvůli problémům s inženýrskými sítěmi zvolit jiný pozemek. Původně měl stát sběrný dvůr mezi dopravním podnikem a zahradnickým areálem technických služeb. Podle nového projektu firma zřídí městský sběrný dvůr v areálu zahradnictví. „Není to tak, že bychom nechtěli smlouvu dodržet. Stavbu sběrného dvora zahájíme co nejdříve, jakmile to bude možné,“ sdělil Klimecký.
Vozka označil důvody odkladu za malicherné. Odvolává se na smlouvy, které s technickými službami loni v listopadu uzavřela tehdejší vláda primátora Vladimíra Bártla. „Jsme toho názoru, že tyto záležitosti mohly být projekčně dávno vyřešeny,“ uvedl Vozka. Podle něj lze stavbu v termínu zvládnout, pokud neudeří mrazy. Jinak podle náměstkyně primátora Hany Jeníčkové hrozí TS Most pokuta tisíc korun denně. „O stavbě sběrného dvora se bavíme déle než rok,“ uvedla.
Radním přemístění dvora o 180 metrů nevadí.