Váží téměř tunu, přesto je někdo v klidu ukradl. Řeč je o dvou velkoobjemových kontejnerech na odpad, které bez povšimnutí zmizely během minulého týdne z ulic Mostu. Pracovníci technických služeb jsou z drzosti zlodějů, kteří museli pro velké železné „vany“ přijet minimálně avií s navijákem, aby je vůbec naložili, v šoku.


„Tohle se snad ještě nikdy nestalo. Na takovou krádež si nevzpomínají ani pamětníci,“ řekl ředitel Technických služeb města Mostu Jan Syrový.


Vzali je i s odpadem


Jeden ukradený velkokapacitní kontejner stál v Borovského ulici, druhý Pod Resslem. Vzdáleny od sebe byly tedy přes půlku města. Pracovníci technických služeb je stejně jako každý týden přivezli k obytným domů v pondělí. V pátek, když je dělníci chtěli odvézt vysypat, už tam nebyly. „Zřejmě je tedy někdo ukradl i s odpadky. Za ty čtyři dny se určitě slušně naplnily,“ domnívá se Syrový.


Přestože krádež musela trvat několik desítek minut, nikdo si jí nevšiml. Není se čemu divit. Komu by taky přišlo podezřelé, že někdo vyváží odpad.


Krádež pro firmu?


A proč vlastně někdo 700 kilogramů těžké kontejnery vůbec odcizil? Zřejmě nějaký podnikatel neměl na vlastní, a i takto komplikovaná krádež ho asi vyšla levněji, než si železné „vany“ na odpad koupit ze svého. Jedna totiž stojí zhruba 40 tisíc korun. „Tipnul bych si, že naše kontejnery skončí u nějakého živnostníka či malé firmy, která se zabývá likvidací odpadu, třeba stavební suti,“ zaspekuloval Syrový. S tím, že by se ukradené kontejnery podařilo policii najít, ředitel příliš nepočítá.


Policie má takových případů více


Policie nicméně odcizení odpadních nádob vyšetřuje a pachatele hledá. Přestože se jedná o kuriózní krádež, kriminalisté mají na stole v současné době ještě jednu podobnou.


„Z areálu jedné soukromé firmy u Mostu odcizil někdo též kontejner. V tomto případě se však jednalo o vanový kontejner za patnáct tisíc korun,“ uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.