Interview s Táňou Kuchařovou mělo původně vzniknout první „litvínovský“ natáčecí den, tedy v sobotu. Nakonec se na něj z časových důvodů nás obou nedostalo. V neděli na mě po příchodu do herecké šatny už z dálky křičela, že jakmile bude mít maskérka hotovo, jdeme na to. Zašly jsme do restaurace přímo na zimním stadionu. Za půl hodiny přiběhla paní ze štábu a odvolala Táňu na plac. Rozhovor jsme pak dokončovaly večer po hokejovém zápase na stejném místě, přeplněném lidmi. Všechny páry očí mířily k našemu stolu. „Můžu vás požádat o podpis a fotku?“ odhodlal se po chvíli jeden z návštěvníků. Dostalo se mu kladné odpovědi. Táňa, která svým vzhledem poutá pozornost úplně všech, toho ve svých 26 letech dokázala už opravdu hodně. A jak ukazuje její diář, má před sebou další velké výzvy. Třeba přednášení v OSN.

Všichni koukají na nás, respektive na vás. Jaké to je být pořád sledovaná?

Já už to skoro ani nevnímám. Určitě jsou ale někdy momenty, kdy mám potřebu úniku. To si ale kompenzuji pobyty v zahraničí, kde zažívám úžasnou anonymitu. Hodně si tam po téhle stránce odpočinu. Načerpám síly. Ale musím říct, že lidé na mě reagují velmi hezky, mile. To je obrovská podpora.

Z očí vás nespouští ani bulvár.

Bulvár dělá na všech známých lidech velký byznys. Když budu mluvit o tom opravdu tvrdém bulváru, většinou jsou veškeré kauzy vykonstruované, smyšlené. Já s bulvárem relativně vycházím, nikdy jsem se s ním nedostala do křížku. Je to součást zájmu, kterému se nedá zabránit. Třeba na mě konkrétně bulvární novináři nic nemají, tak si musejí něco vymyslet. Třeba teď jak napsali, že jsem těhotná. Myslíte, že si to někde ověřovali? Ale beru to tak, jak to je. Jsou věci, které neovlivním. Dneska je všechno bulvarizováno. I seriózní média radši napíšou informaci o nějaké celebritě než třeba o novém objevu v medicíně. Takhle je to dneska ve světě nastavené.

Pojďme k filmu Správnej dres. Tohle je vaše první opravdu velká role. Trpíte třeba nervozitou?

Role to určitě velká je. S nervozitou už to není tak šílené, jaké to bývalo dřív. Ale vždycky ji člověk trochu cítí, protože pokaždé pracuje s někým jiným. Já jsem mírně nervózní před vším, na čem mi záleží. Tak je to správně, ukazuje to pokoru. Pro mě je důležitý můj vývoj. Jsem na sebe docela tvrdá, jsem si asi nejkrutějším bossem. Jsem ráda, když nějaký ten vývoj vidím. A ve finále musím říct, že herectví se od modelingu zase až tak neliší. Často natáčím kampaně, ve kterých nejsem sama za sebe. Člověk v téhle profesi musí být takový chameleón. Tak jsem si řekla, proč bych i to herectví nezkusila.

Jak jsem už řekla, je to velká role, před kamerou jste ale v minulosti stála už několikrát.

Měla jsem několik meších rolí. Třeba ve snímku natáčeném v Los Angeles. Objevila jsem se v několika videoklipech. Z nich je pro mě nejvýznamnější asi videoklip Justina Timberlakea, se kterým jsem spolupracovala jako jediná Češka. Byla jsem v projektu natáčeném pro kanadskou HBO. Těch rolí bylo už několik. Rozhodně jsem poprvé nestála před televizní nebo filmovou kamerovou v seriálu Gympl, jak se často psalo. Pro mě je herectví radost. Vybírám si projekty, které mě osloví. Správnej dres mě oslovil všemi lidmi, kteří se na něm podílejí. Myslím, že ten film by mohl být opravdu pěkný. Asi u herectví ještě chvíli vydržím.V příštím roce budu točit další dva filmy. No, nabírá to obrátky, které jsem ani nečekala.

Takže z modelky se pomalu stává herečka?

Nemám v úmyslu z modelingu vystupovat. Plně mě vytěžuje. Navíc vidím i o generaci starší kolegyně, které se pořád modelingu věnují. Spíš je to o tom, že každý se chce rozvíjet a objevovat něco nového, proto nakoukává do dalších oblastí.

Ve Správným dresu hrajete postavu hlavní hrdinky Simony. Režisér prý představitelku hledal tři čtvrtě roku.

Jo, takhle dlouho probíhaly castingy. Pak mě Stano Sládeček viděl v Gymplu a zavolal mi s otázkou: Hele, jak to vidíš s tím herectvím, nechceš pokračovat? Zjistila jsem si bližší informace o celém projektu a podstoupila kamerové zkoušky. Na těch jsme si řekli: OK, tohle bude super. Těší mě, že z těch 300 holek kápli na mě.

Po vašem boku jsou Jiří Mádl nebo Adrian Jastraban. Jak se vám s nimi hraje?

Jsou úžasní, skvělí herečtí parťáci. Kromě Jirky jsem prakticky nikoho neznala. S Jirkou je obrovská sranda, s ním mám kolikrát problém dotočit obraz. Odbouráváme se oba dva navzájem. Adrian je fajn. Obrovsky jsme se podrželi při té naší první líbací scéně. Čekala nás hned druhý den, vůbec jsme se neznali a jeli to několikrát. Když to bylo asi popatnácté, už nám bylo tak nějak jedno. Chechtali jsme se tomu. Na začátku jsme byli oba dost nervózní, ale tohle k herectví prostě patří.

A co učení scénáře? Máte speciální postup?

Je to jak kdy. Musím klid a hodně se soustředit. Některé scény jsou úplně v pohodě, protože hodně připomínají věci ze života. Hodně se učím od svého přítele Ondřeje (herec a hudebník Ondřej Brzobohatý pozn. autora). Je pro mě nejlepším koučem. Když si zkouším scénář, tak mi takzvaně nadhazuje nebo hraje druhou roli. Hodně se od něj učím. Co se týká herectví, je pro mě obrovským zdrojem zkušeností.

Byla jste už někdy před natáčením v Litvínově?

No, asi ne. Úplně stoprocentně to vyloučit nemůžu, ale nepamatuji si, že bych tu už někdy byla.

Film Správnej dres je hodně o hokeji. Jste hokejová fanynka?

Jsem. Můj taťka hokej hrával. Já jsem vyrůstala v Opočně vedle stadionu. Z pokojíčku jsem v podstatě mohla koukat přímo na zápasy. Miluji Jardu Jágra a hodně sleduji kluky, co hrají venku. Nejsem ale týmově vyhraněná. Ale každopádně ve filmu jsem tajný Litvínovák. Když se tatínek dozvěděl, že budu hrát ve snímku z hokejového prostředí, byl úplně nadšený.

Často jste v New Yorku. Už jste zavítala na mé oblíbené Rangers?

Jo, na Rangers už jsem byla několikrát a byla to bomba.

Už jste toho spoustu nafotila, natočila, nachodila po přehlídkách. Na co jste nejpyšnější?

Nerada vypichuji jednu věc. Každopádně vždycky pro mě byly obrovským zážitkem přehlídky pro Diora, ať v Paříži nebo v Praze. Byla to vždycky obrovská událost. Má jedinečné modely, ve kterých si člověk připadá nesmírně žensky.

Je to pár dní, co jsem zaslechla, že byste měla zavítat na půdu Organizace spojených národů. Co vás tam čeká?

Už několikrát jsem spolupracovala s českou ambasádou ve Spojených státech a seznámila se při tom s paní Editou Hrdou, naší velvyslankyní při OSN. Není jí lhostejná humanitární práce a podpora starších lidí. A právě starším lidem, seniorům, se snaží pomáhat moje nadace Krása pomoci. Paní Hrdá přišla s nápadem, že by bylo dobré, abych činnost nadace v OSN odprezentovala. Takže 5. února budu mluvit přímo v OSN. Je to pro mě obrovská čest.

Před rokem jste zaujala jako skvělá tanečnice v pořadu StarDance. Stíháte ještě tancovat?

Pořád tančím. V prosinci máme s mým tanečním partnerem Honzou Onderem tři vystoupení. Moc mě to baví. Účastí ve StarDance jsem si vlastně splnila sen. Tancování se stalo mojí součástí.

Každý účastník z řad celebrit tam zhubl. I vám spadlo nějaké to kilo?

I já jsem zhubla. Mohla jsem mít tehdy k snídani svíčkovou a nijak se to neprojevilo. Nemohla jsem ale zase zhubnout až tak výrazně jako třeba Matěj Ruppert, protože nebylo tolik co hubnout. Dolů šly asi tři kila. Já jsem ale při tom tancování hodně posílila třeba zádové svalstvo. Vytvarovala jsem se, zpevnila. Dá se říct, že mám teď životní formu. Mám lepší tělo než v osmnácti letech. Já jsem se vždycky věnovala nějakému sportu, i když nikdy závodně. Miluji tenis, lyžování.

Co čeká Táňu Kuchařovou v nejbližší době?

Docela honička. V úterý točím do čtyř hodin a v 7:15 odlétám (rozhovor vznikal v neděli pozn. autora). Mám před sebou ale opravdu krásnou věc. U příležitosti 25. výročí od revoluce pořádá Madeleine Albrightová ve Washingtonu velkou galavečeři právě k oslavě výročí revoluce a prezidenta Václava Havla. Já jsem jedna z těch, která bude mít možnost v rámci večera přečíst dopis Olze z doby, kdy byl Václav Havel zavřený. Učím se ho. Budu ho sice číst, ale Láďa Špaček říká: Kdepak, ty bys ho měla znát téměř nazpaměť. Takže po večerech se ho učím. Pak se v Kongresu odhaluje busta Václava Havla. Bude u toho třeba i Bill Clinton.

Pak letím do New Yorku, kde mě čeká focení pro jednu z kosmetických značek. Do Česka se vracím před Slavíky, na kterých budu plnit roli partnerky. Ondřej tam bude vystupovat a je nominovaný. Pak budeme finišovat s natáčením Správnýho dresu a do toho budu mít několik charitativních záležitostí. Začátkem příštího roku pak budu natáčet další dva filmy, takže už louskám scénáře. Budou to dvě úplně odlišné role. Jeden snímek je detektivka, budu vyšetřovat, a druhý film je historický.

Takže minimálně do června máte vlastně každý den co dělat.

Jo, ale až tak do června roku 2020.