Mladý tanečník Tomáš Böckl dobře ví, jak důležitá je podpora rodiny, zejména pak jeho maminky. Za svou kariéru toho stihl již mnoho, od soutěží, přes vystupování v televizi až po vlastní lekce. To ale není vše, jeho talent ho totiž přivedl až ke spolupráci s Yemim nebo zpěvačkou Pam Rabbit. V současné době se nejvíce pohybuje v hlavním městě, ale potkat ho můžete často i v mosteckých ulicích.

Kdy jste s tancem začínal?

To je velice dobrá otázka, protože ani já sám pořádně nevím. Moje maminka vždycky říkala, že jsem se kroutil před televizí už odmala, takže bych řekl, že jsem s tancem vlastně ani nezačal, ale spíš tanec začal se mnou.

A jak? Slyšela jsem o společenských tancích.

Tak to jste slyšela dobře! Nejdřív mě mamka dala na balet, kde jsem to moc dlouho nevydržel, poté jsem začal, když mi bylo 6 let, chodit na společenské tance, kde jsem tančil do 14 let. Pořád jsem cítil, že potřebuju něco víc, větší svobodu v pohybu, až jsem narazil na street, a to bylo ono, po čem moje duše toužila na první pohled.

V Mostě jste byl součástí skupiny The F.A.C.T., později Institute of TOG. Jak moc významný odrazový můstek to pro vás byl?

Myslím si, že největší odrazový můstek jsme především my sami, protože bez těch protančených nocí v mém pokoji bych nebyl tam, kde jsem. Stejně jako ve škole. Na druhou stranu bych lhal, kdybych neřekl, že každá skupina, trénink, workshop či video na YouTube mi něco dalo, dokonce i samotný lektor, který vás učí, vám předává něco ze sebe. Takže ano, důležitý odrazový můstek to určitě byl, především když jsem začal s lektorováním. To mě naučilo asi nejvíce.

Jak moc je pro vás důležitá podpora v rodině?

Bez podpory rodiny bych nedošel až sem, tím jsem si jistý. Největší podíl na mé cestě má, jak už jsem zmínil, moje maminka, která je vlastně i mým nejlepším přítelem. Takovou ženskou jen tak nenajdete. Zároveň se snažím podporovat svého bratra, který už přes půl roku tetuje, propagací na sociálních sítích a mezi kamarády.

Chcete si přečíst víc? Celý rozhovor najdete v Týdeníku Mostecko, který si ještě stále můžete koupit na stáncích. Další čerstvé číslo s novými tématy vyjde zase ve středu.

Autor: Eliška Ratiborská