Tajemnice mosteckého magistrátu Jaroslava Boudová zůstává ve funkci, ale má zákaz chodit na schůze městské rady. Mezi radními se neobjevila ani ve čtvrtek 15. května. Vzala si dovolenou. Politici, kteří koncem dubna odvolali primátora Vlastimila Vozku, potřebují k sesazení tajemnice souhlas šéfa krajského úřadu Milana Zemaníka. 

„Návrh byl podán,“ sdělila v pátek Mosteckému deníku Hana Jeníčková, statutární zástupkyně primátora. 

„Mohu potvrdit, že krajský úřad obdržel žádost o odvolání tajemnice mosteckého magistrátu,“ řekla mluvčí krajského úřadu Magdalena Hanáčková. Záležitost je ve správním řízení. Kdy skončí, není jasné. Podle Hanáčkové nebude úřad do rozhodnutí kauzu komentovat. Dodala, že úřad nebude řízení zdržovat, ale výsledek nelze očekávat v řádech dnů.

DALŠÍ ZASTUPOVÁNÍ

Pokud Boudová o funkci přijde, mostečtí radní na uvolněný post nevyhlásí výběrové řízení. Podle Jeníčkové magistrát povede zástupkyně tajemnice Jana Čejková, která Boudovou nahrazuje v její nepřítomnosti a chodí za ni na schůze radních. Tento stav má trvat do podzimních komunálních voleb, po nich by se měl chod radnice personálně stabilizovat.  

Boudová je jako šéfka magistrátu v podivné izolaci. Radní nedávno řekli, že s ní komunikovat nebudou. „I kdyby neměla dovolenou, tak by na schůzi rady nešla,“ uvedla Jeníčková.

Tajemnice se před novináři stáhla do ústraní. Její kancelář byla po páteční tiskové konferenci zavřená. Zda po případném odvolání zůstane na magistrátu jako úřednice, není jasné. Na dubnovém zasedání zastupitelstva Boudová Mosteckému deníku sdělila, že se nebude vyjadřovat, protože kauzu MBA začala vyšetřovat policie.

Radní podali v dubnu na tajemnici trestní oznámení pro podezření z porušení povinnosti při správě cizího majetku a zpronevěry. Vymáhají od ní 180 tisíc korun za studium MBA z peněz města a další tisíce za cestovné. Boudová vzdělávání hájí a má i své příznivce.

Politiky kdysi vychvalovaná a hájená tajemnice v březnu městské radě oznámila, že k 30. dubna 2014 sama rezignuje na svoji funkci. Písemnou rezignaci ale primátorovi nepředala. Na její obranu vystoupila i senátorka Alena Dernerová. Část úředníků vidí za pokusem odvolat Boudovou spiknutí radních. „Stala se nepohodlnou, protože s řadou věcí nesouhlasila,“ uvedl jeden ze zaměstnanců úřadu, který si z obav o práci nepřál být jmenován.