Rozpočet města Mostu pro volební rok 2010 radní ani zastupitelé ještě neschválili, ale jedno je jisté. I v době finanční krize chce vládnoucí Sdružení Mostečané Mostu plnit své sliby, které mu pomohly k vítězství v komunálních volbách v roce 2006.

Ke znovuprosazení svozu odpadků zadarmo a přepravy školáků a seniorů v MHD zadarmo, má sdružení, spojené v koalici s KSČM, v zastupitelstvu většinu hlasů.

Radní neradi přiznávají, že plnění těchto slibů, které stojí ročně desítky milionů korun, je zátěží pro městskou pokladnu. Říkají tomu „služba občanům“, která uvážlivým hospodařením radnice neomezuje výdaje na nové stavby. „Není to na úkor investic,“ řekl Luboš Pitín, náměstek primátora pro ekonomiku, investice a informatiku.

„V tuto chvíli, kdy doba není nejpříznivější, je bezplatná přeprava školáků úlevou i pomocí rodinám, které by se mohly dostat do finanční tísně,“ uvedla Hana Jeníčková, náměstkyně primátora pro rozvoj, majetek a městské služby. „Díky tomu, že školáci jezdí zadarmo, se zvýšila návštěvnost zájmových kroužků,“ dodal Jiří Kurcin, náměstek primátora pro školství, kulturu, sociální věci a zdravotnictví.