I přes tu spoustu let jsou manželé Hájkovi stále šťastní a spolu. „Ani nám nepřijde, že je to už tolik let. Vůbec nad tím nepřemýšlíme. Uteklo to jako voda a mě to připadá, jako by to bylo včera,“ vzpomíná paní Miloslava. Ona i její muž jsou podnikatelé. I když provozují živnost většinou z domova, jsou natolik zaneprázdnění, že se přes den kolikrát ani nevidí. „To se potom na sebe moc těšíme,“ poznamenává výtvarnice, která vyrábí například loutky pro divadlo VeTři.

Poznali se v tanečních a po čtyřech letech známosti se rozhodli vzít. Paní Miloslava byla v té době těhotná. Po čase se manželům narodila ještě dcera a druhý syn.

Dnes bydlí manželé v rodinném domě v Nemilkově. „Děti už jsou dospělé, a tak se tady staví už jen na návštěvy. Stále s námi bydlí jen nejmladší syn, kterému je 19 let. A dům s námi sdílí i dědeček,“ vypráví sympatická tmavovlasá dáma.

Svatební šaty, ve kterých se přesně před třiceti lety vdávala už prý doma nemá, ale oblek, ve kterém se ženil její muž, stále visí v šatní skříni. „Ani nevím, jestli budeme třicetileté výročí nějak slavit, spíše uspořádáme jen menší rodinnou sešlost,“ usmívá se.