Ke včerejšku evidovali na mosteckém aquadromu 31 210 návštěvníků. „Ve srovnání s uplynulými roky byla z hlediska návštěvnosti venkovních bazénů lepší pouze sezona v roce 2010, kdy přišlo 32 520 lidí. Můžeme být opravdu spokojeni," řekl vedoucí provozu aquadromu Miroslav Svoboda z technických služeb.

Radost vládne také u ostatních provozovatelů. Rekordní léto z pohledu návštěvnosti zažili na Resslu. Desetitisíce lidí si našly cestu na litvínovský Koldům. „Dá se říct, že to byla sezona snů. Takové léto nepamatujeme. Přišlo kolem 25 tisíc lidí, přičemž loni jich bylo asi deset tisíc," uvedla Anna Egerová ze společnosti SPORTaS, která koupaliště na Koldomě spravuje . V jeho areálu, stejně jako v uplynulých letech, našlo zázemí letní kino. Konal se tam například koncert skupiny Brutus.

Na Koldomě měla sezona skončit poslední srpnový den, vzhledem k počasí ji ale prodloužili a brány koupaliště byly otevřené i včera. „Bylo pěkně, tak jsme se rozhodli dát lidem, hlavně tedy dětem, šanci se ještě jednou vykoupat," doplnila Egerová. Voda z bazénu zmizela až v úterý večer.

Objevovaly se ale i problémy, například přemnožené vosy. „Návštěvníky trochu omezovaly, když si třeba sedli na terasu s jídlem. To bylo asi jediné, co nás trápilo. Naštěstí jsme nezaznamenali žádný vážný úraz. Celkově to bylo skvělé, konečně bylo pořádné léto," podotkl správce koupaliště Ressl Aleš Havlůj.

I letos se provozovatelé potýkali s nedodržováním předpisů ze strany návštěvníků. „To je pořád dokola. Lidé po sobě neustále nechávají nepořádek a vodí psy tam, kam nemají," řekl Aleš Berchin, jenž dohlíží na Matyldu a Benedikt, který se konečně své „vodní sokyni" trochu vyrovnal. „Více lidí samozřejmě chodí na Matyldu, ale na Benediktu je to letos také hodně dobré," doplnil Berchin.