Podle meteorologů na tento víkend má dojít ke sněhovým přeháňkám. „Jsme připraveni okamžitě vyjet na silnice. Technika je nachystána již od minulého víkendu. Zatím máme připraven jeden silniční sypač. To by mělo na první sníh stačit,“ sdělil Deníku Karel Plachý z mosteckých technických služeb.
Podle jeho slov po loňské nezdařilé zimě zbylo ve skladech celkem 356 tun posypové soli a nová sůl je stále navážena. „Máme objednáno asi dalších čtyři sta tun,“ dodal Plachý.
Na případnou sněhovou nadílku jsou připraveni i v Litvínově.
„Máme připraven velký sypací vůz a jeden malý pohotovostní sypač. Věřím, že by tedy při prvním sněhu nemělo dojít k žádným komplikacím,“ řekl ředitel technických služeb v Litvínově Karel Linhart. Tam mají prý objednáno dvě stě tun nové posypové soli, která by měla dorazit začátkem příštího týdne.
Technika mosteckých technických služeb čítá dva silniční sypače, dva nakladače soli, tři traktory, jeden komunal truck, který se používá na úzké chodníky a sedm menších vozů, takzvaných multikár pro úzké vozovky a chodníky.
Podle slov Karla Plachého i Karla Linharta jsou spíše než ze sněhového poprašku obavy z mrholení a nízkých teplot, které mohou způsobit námrazu. Řidičům tedy radí připravit se na zimu včas.