"Udělalo mi radost, že i v Mostě, kde slýcháme pořád dokola, že tu žijí divní lidé, se najde plno mladých lidí, kteří si uvědomují, co nás v dalších letech čeká. Nejsou to jen ekologické hrozby, ale mnoho dalších, se kterými se budeme muset vypořádat. Považuji tuto akci za ukázku toho, že říkáme: ano, jsme tady a jsme připraveni s tím bojovat," sdělila Deníku pořadatelka mostecké stávky Karolína Nodesová.

Mládež přišla ke gymnáziu demonstrovat, přestože jsou jarní prázdniny. Většina řidičů projíždějících kolem studenty zdravila troubením nebo jim projevila podporu zamáváním, některé posádky se jim pokřikem vysmály.

Protest mládeže v ČR podpořilo otevřeným dopisem přes sto českých vědců. „V situaci, kdy v produkci oxidu uhličitého na obyvatele stále patříme mezi největší světové znečišťovatele, se nemůžeme tvářit, že se nás problém změny klimatu netýká,” stojí v prohlášení iniciovaném profesorem Pavlem Jungwirthem. Podle něj jen rychlým útlumem těžby a spalování uhlí, lepší péčí o zemědělskou půdu, lesy, vodu v krajině a dalšími opatřeními lze dosáhnout toho, že se dnešní generaci dospělých podaří předat planetu dětem v takovém stavu, že nebudou mít zkaženou budoucnost.