Naše studentská porota po celý týden hodnotila nejen soutěžní představení, ale i doprovodný program, který byl řádně nabitý skvělými "střípky" umění, neboť jsme mohli vidět nejen taneční představení od baletu, přes step, až po disco vystoupení, ale měli jsme tu možnost na vlastní oči vidět také show dvou mimů, improvizaci mladých divadelníků, přednášení poezie a dokonce čtené drámo o ženách, což mělo opravdu veliký úspěch nejen ve studentské porotě.

Vítězové festivalu Přinášíme aktuální výsledky sčítání diváckých hlasů a studentské poroty. Na obou frontách jednoznačně zvítězil titul Městského divadla v Mostě - Přelet nad kukaččím hnízdem. Zabodoval jak u diváků, tak u studentů. Ceny budou slavnostně předány před premiérou hry Tři sestry 6. listopadu.

S doprovodným programem jsme byli tedy velmi spokojeni. Jediné, co nás malinko zamrzelo, bylo to, že se doprovodný program v městském divadle se částečně kryl s programem Divadla rozmanitostí. Na druhou stranu ale chápeme, že už jen z technických a časových důvodů to nejspíš ani není možné (ano, není to možné, navíc proti sobě šly v programu pouze dětské tituly, které do hodnocení nezahrnujeme poz. red.). Přestože jsme se snažili se zúčastnit co největšího množství nabízených doprovodných aktivit, bohužel jsme právě z tohoto důvodu nestihli úplně všechny a tím se velice omlouváme těm souborům, které jsme nezastihli při jejich činnosti.

Naším hlavním úkolem bylo ovšem hodnotit jednotlivá soutěžní představení hlavního programu a to známkami od jedničky do pětky. Pro každého z nás bylo velmi těžké porovnávat jednotlivá představení, protože každé bylo výjimečné už jen tím, že bylo ojedinělé svého druhu na celém festivalu. A porovnávat například muzikál s hrou jednoho muže není opravdu lehká záležitost. V potaz jsme tedy brali především výkony herců, námět jako takový, propracování role apod. Jak to ale nakonec dopadne, nevíme ani my sami, protože jsme se svým kolegům s konkrétním hodnocením nesvěřovali a tudíž to bude i takové překvapení pro nás. Každý z nás si během toho týdně našel svého favoritu či favority, kterým bychom opravdu rádi předali cenu celého festivalu.

Závěrem bych chtěla poděkovat jménem celé poroty Městskému divadlu v Mostě za možnost se účastnit na takto velkolepém festivalu, který nám a nejen nám, dal spousty krásných zážitků, poznatků, ale i zkušeností. Celý týden jsme si opravdu náramně užili a jsem velice rádi, že jsme mohli přiložit ruku k dílu a být součástí excelentního festivalového týdne, který mnoha lidem ukázal, že chodit do divadla má smysl a je opravdu o co stát!

Šárka Studecká, studentská porota