Jak se takovému stylu života vyhnout? V dnešní době jsou kladeny vysoké nároky jak na mladé, tak i malé děti. Právě proto Středisko volného času v Mostě (SVČ) pečlivě připravuje kroužky pro malé i velké, kde se každý z nich bude moci odreagovat.

SVČ bylo přesídleno do budovy nyní již bývalé 16. základní školy, a proto zde vznikla možnost otevření nových zájmových kroužků, díky větším prostorám. Děti mohou využít nový kroužek botaniky, kde se naučí názvy jednotlivých rostlin a jak o ně správně pečovat. K dispozici budou mít skleník pro pěstování bylin, květin a rostlin všeho druhu.

Na zvířátka se mohou těšit návštěvníci „minizoo". Uvidí nejedovaté hady, ještěry, agamu fousatou, několik druhů morčat a myší, králíky, nebo také papoušky, kteří by do sbírky zvěře ještě měli přibýt. Jednou týdně bude otevřena čajovna „Klídek", takže pohoda u čaje a bylin v prostorách knihovny, nebo hraní společenských her.

„Dovolíme si i ten luxus zřídit relaxační místnost pro matky s dětmi. Bude to taková květinová odpočívárna. Doufáme, že nalákáme více žáků, protože lektoři mají dětem skutečně co nabídnout. Nabídka kurzů je opravdu široká a u některých je možnost vybrat levnější variantu," uvedla Štěpánka Dekastelová, statutární zástupkyně ředitelky SVČ.

V nabídce je například výtvarný kroužek hliněnka nebo keramika pro děti. Levnější hliněnka v ceně 300 korun umožňuje dětem naučit se s hlínou pracovat a jednou za měsíc si něco odnést domů. Naproti tomu z keramiky si dítko odnese všechno, co vyrobí. Cena je vyšší o platbu za materiál, 100 korun měsíčně. Beauty klub je určen pro děvčata, která musí zvládat radosti i starosti jejich života. Kluci se naučí pracovat jako hasiči a stát se tak hrdiny jako soptíci. Novinkou je výuka in-line bruslení, které bude probíhat na hipodromu a za špatného počasí v prostorách školy.

Minimální kapacita je pět dětí na kurz, jinak výuka nemůže proběhnout. Pokud kroužek nebude moci být zahájen, provozovatelé jsou připraveni vrátit peníze. Na výběr je z mnoha sportů, hudebních a výtvarných kroužků, ale i tance a kutilství. Všichni zúčastnění si mohou odnést zážitky, poznatky a svou vlastní práci.

MILOSLAVA PÜSCHELOVÁ