Motohlídka strážníků zjistila, že ztratil pulz a nedýchá. "Okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a zároveň použili automatizovaný externí defibrilátor, který je součástí služebních vozidel městské policie," popsala událost manažerka prevence kriminality Veronika Loucká. 

Případ se stal v pondělí 4. dubna ve večerních hodinách. Strážníci byli ve spojení se zdravotníky, se kterými konzultovali stav pacienta do příjezdu sanity. Mezitím dělali nepřímou masáž srdce. Zdravotníci pak resuscitaci dokončili. Oživený muž skončil v nemocnici.    

Všichni strážníci i asistenti prevence kriminality městské policie mají rozšířený kurz první pomoci s užitím defibrilátoru. Městská policie má v zásahových vozidlech a na služebně šest těchto zařízení. "Operační pracovník má přehled o pohybu všech motohlídek ve městě a v případě, kdy záchranáři požádají o výjezd vozidla s defibrilátorem, je velká pravděpodobnost, že strážníci na místo dojedou včas a zvýší pravděpodobnost záchrany lidského života jako v tomto případě," dodala Loucká.