Policii se podařilo pachatele dopadnout. Osmnáctiletý řidič a pětadvacetiletý spolujezdec strážníkům řekli, že v pytlích byla zemina, ale po vyzvání hlídkou se vrátili zpět, kde místo zeminy byly rozbité dlaždice a jiný odpad.

Mužům hrozí až padesátitisícová pokuta.

Na Mostecku strážníci za tento rok objevili na padesát černých skládek. Ročně město Most za úklid zakázaných skládek vynaloží kolem tři čtvrtě milionu korun.

Podle vedoucí úseku komunálního hospodářství Zdeňky Bubeníkové, k nejvíce postiženým místům patří „cirkus plac“, staré sady ve Velebudicích, garáže v Komořanech, česla na čepirožském potoku a výsypka v Čepirozích od Sportovní ulice.

,,Tam nás nejvíce trápí velké množství vyhozených pneumatik. Domníváme se, že to musí dělat nějaký podnikatel,“ sdělila Zdeňka Bubeníková. Zmíněná místa nechává město uklidit několikrát ročně. „Technické služby černou skládku uklidí a za čtrnáct dnů při kontrole zjistíme, že je tam odpad znovu,“ dodala Bubeníková.

Dvojnásobné množství černých skládek odstranily letos Technické služby Litvínov.

„Zaměřili jsme se především na dlouhodobě problematické lokality,“ uvedla jednatelka společnosti Technické služby Litvínov Věra Korfová. Největší černou skládku likvidovaly technické služby pod restaurací Pardál v Janově. Skládky odpadů ale zaměstnanci technických služeb nacházeli prakticky ve všech lokalitách města. „Jedná se o velkou neukázněnost obyvatel Litvínova. V okrajových částech města jsme odklízeli celé skládky. V centru města lidé neváhají postavit ke kontejnerům na komunální odpad například starý nábytek nebo nepotřebnou elektroniku,“ řekla. Letos zaplatilo město za likvidaci černých skládek milion korun, tedy o polovinu více, než v letech minulých. Přitom v obou městech fungují sběrné dvory, které jsou pro obyvatele zadarmo a otevřeno mají denně. Když už lidé mají odpad naložený v autě nebo na vozíku, proč nejedou rovnou do sběrného dvora?


Mostečtí mohou využít sběrný dvůr, který sídlí směrem do Rudolic. Druhý sběrný dvůr v Mostě vnikne příští rok. Litvínovští mohou využít sběrný dvůr ve městě a v Hamru.