Podle zástupce velitele městské policie Karla Šefla se jeden z nejkurióznějších případů stal na Silvestra.

„O silvestrovské noci pán posilněný alkoholem házel věci z okna svého bytu,“ sdělil Karel Šefl. „Svou nespokojenost se silvestrovským programem v televizi dal jasně najevo. Při sledování programu se rozzuřil, otevřel okno a televizi vyhodil na ulici. Strážníky přivolal muž, který tu ve stejnou dobu venčil psa a televize spadla jen kousek před něj,“ uvedla k případu před časem tisková mluvčí Litvínova Eva Maříková.

Nedávno strážníci zadrželi utíkajícího mladíka, kterému vypadly boty. Narkoman se při zadržení strážníkům přiznal, že značkové kozačky odcizil v jednom z panelových domů a sám zavedl hlídku až ke dveřím, kde boty vzal. Po půl hodině od zadržení mladíka tak strážníci předali boty šťastné majitelce, která prý ani nestačila zjistit, že kozačky nemá.

„Jsem s prací strážníků spokojen, ale neměli by být tak agresivní a nedělat problémy třeba kvůli občance,“ sdělil včera Deníku David Lacko.

Automechanici

Litvínovští strážníci si již také zahráli roli opravářů nebo světlonošů. Nedávno totiž opravili poruchu na autě ženě, která se vracela ze servisu. Praskla jí u auta hadička chlazení a voda stříkala na přední sklo. Sjela mimo vozovku a s autem zapadla do sněhové bariéry. Strážníci nejen že závadu odstranili, ale vůz vyprostili ze závěje.

V říjnu loňského roku zase mobilní služebna městské policie pomohla zajistit bezpečnost lidem při ranní cestě do zaměstnání. V Janově totiž nesvítily v noci lampy. Strážníci proto v ranních hodinách posvítili lidem na cestu do práce světlomety tohoto automobilu

Muž zamčen na WC

Nedávno se také odehrál kuriózní případ na litvínovských veřejných záchodcích. Obsluhující žena uzamkla na toaletách muže a odešla. Nešťastník také přivolal strážníky, kteří ženu s klíči našli.

Nalezené peníze

Nejvíce strážníkům ale vyrazil dech Zdeněk Horváth z Litvínova, který městské policii v srpnu loňského roku předal padesát tisíc korun. Kdo a proč peníze mezi odpad dal a komu patří, se neví dodnes.

Strážníci museli loni hledat malého chlapečka, který se na odstrkovadle ztratil babičce na náměstí Míru. Dítě strážníci našli v jednom z obchodů.

Starý muž z popelnice

Mezi odpadky v popelnici narazili strážníci na starého muže, který nijak nekomunikoval. Muž pouze na papír namaloval domek. Strážníci proto muže odvezli do domova důchodců v Janově, kde ho personál poznal.

Za pokuty statisíce

V loňském roce řešili strážníci městské policie celkem 13 367 událostí, z toho 4 657 přestupků. V dopravě řešili 2 100 přestupků, 2 557 ve veřejném pořádku. Uložili za přestupky 3 064 blokových pokut za 828 300 korun.

Celkem má litvínovská městská policie 72 zaměstnanců.