„Dohoda se netýká pouze městské policie, ale také Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Litvínova. Krizové zápasy posilujeme v počtu velitel a tři další osoby. Důvodem je to, že fanoušci mohou použít třeba petardy," vysvětluje tajemník města Valdemar Havela.

V příštím roce čeká Litvínov šest rizikových zápasů. „Patří mezi ně zápasy s kluby z Chomutova, Karlových Varů nebo Plzně," popisuje velitel Městské policie Litvínov Zdeněk Urban. Zároveň dodává, že policie nenahrazuje pořadatelskou službu, ale nastupuje v okamžiku, kdy pořadatelská služba situaci nezvládá.

Pořadatelská činnost byla v letošním roce v rizikových utkáních za přispění posílených hlídek městské policie i výjezdové jednotky sboru dobrovolných hasičů zvládnuta bez vážnějších problémů.

Sousední město Most neukáznění fanoušci netrápí. Na mostecká hokejová utkání dohlíží pouze bezpečnostní služba. „V případě potřeby se ale můžeme obrátit na policii," říká spolumajitel a prezident klubu HC Most Valerij Korol.

Rizikových zápasů je v Mostě minimum, letošní sezona se prozatím obešla bez konfliktů. „Fanoušci, kteří k nám jezdí, jsou slušní," dodává Valerij Korol.